EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saçlarım neden çabuk yağlanıyor?

Her ne kadar yağlı bir saç tipine sahip olsanız da günlük rutininizdeki bazı uygulamalar saçlarınızın daha hızlı yağlanmasına neden olabilir. Sizinle paylaşacağımız bu 6 maddeye uyarsanız çabuk yağlanan saçların önüne geçebilirsiniz.

profil
BT Ekip
16.05.2017
Saçlarım neden çabuk yağlanıyor?

Tıpkı yüzünüzü çok sık ellemek gibi saçınızla da durmadan oynamak parmak uçlarınızdaki yağları saç tellerinize ve köküne geçirir. 

Saçınızdaki yağı arındırmak için çareyi sık sık yıkamakta bulmuş olabilirsiniz. Ancak yanlış yoldasınız! Saçınızı her gün şampuanlamak saç derinizdeki doğal yağ dengesini bozar, saçınız yağdan arınmak yerine daha fazla yağ üretmeye başlar. Saçınızı haftada 2-3 kez şampuanla yıkamaya çalışın.

Saç tipinize uygun olmayan saç kremleri ağırlık yapabilir. Saç kremini tam durulamamak ya da tüm saçınıza uygulamaya çalışmak saçı çabuk yağlandıran diğer etkenler arasında gösterilir.

Saçınızı çok taramak yağ üretimini harekete geçirir. Başta saçınız parlak gibi görünse de çok kısa sürede geride yağlı bir görünüm kalır.

Fırçanızda biriken şekillendirici ürün artıkları, toz ve saç telleri saçınızın hızlı yağlanmasına sebep olabilir. Fırçanızı belli aralıklarla temizlemeyi alışkanlık haline getirin.

Her zaman saç tipinize uygun ürünler kullanın. Eğer gerçekten çok hızlı yağlanan saçlara sahipseniz hafif formüllü ürünler tercih edin, nem ve parlaklık vaat eden ürünlerden kaçının.

Önceki ve Sonraki
Haberler