EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saç dökülmesine karşı en iyi 5 şampuan

Saç dökülmesi neden olur? Saç dökülmesine karşı hangi ürünler nasıl kullanılmalı? En çok tercih edilen ürünleri uzman önerileri ile birlikte bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
20.06.2020
Saç dökülmesine karşı en iyi 5 şampuan

Kérastase Ekibi: Saç dökülmesini tanımlarken ilk olarak kişinin genetik yapısı, kansızlık probleminin olup olmaması, beslenme alışkanlıkları, hormonal değişiklikler, dökülmenin olduğu dönemde kullanılan ilaçlar gibi özel soruları yanıtlamak gerekir. Bunların dışında stres ve saç derisinde yaşanan değişimler (açma-boyama işlemleri, kullanılan ürünlerin etkisi ) dökülmeyi tetikleyen önemli faktörlerdir.


Kérastase Ekibi: Günlük yaşamda saç yıkama sıklığına dikkat edilmemesi, saçın kendi halinde kurumaya bırakılması, saç derisinin yeterli derece havalandırılmaması, saç derisinde yeterli arındırma işleminin yapılamaması, sert fırça ile çok sert tarama işleminin yapılması, stres, uykusuzluk, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, kontrolsüz yapılan diyetlere bağlı olarak oluşan vitamin eksiklikleri, çok sık tekrarlanan kimyasal, renklendirme işlemler, saçı gereğinden fazla sıkı toplamak, sürekli bone kullanımı saç dökülmesini tetikleyen durumlar arasında yer almaktadır.


Halalles Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuan özellikle de saç dökülmesi problemine karşı organik, doğal ve vegan yollardan çözüm arayan kadınlar tarafından son günlerde çok tavsiye ediliyor. SLS, SLES, sülfat, silikon, alkol, paraben, parfüm, tuz gibi kimyasallar bulunmayan ürün, içerdiği saf bitki özleri ve bitki suları kaynaklı, B5 Vitamini ve E Vitamini destekli formülü ile saç yapısının güçlendirilmesini destekliyor, saç dökülmesini engellemeye ve önlemeye yardımcı oluyor.

Halalles Dökülme Karşıtı Şampuanları buradan inceleyebilirsiniz.


AVEDA Invati Advanced'in içeriğindeki keklik üzümünden elde edilen salisilik asit, gözeneklerin tıkanmasına sebep olan yağı temizleyerek saç derisini arındırıyor ve temizliyor. Besleyici, renkleri koruyan formül; saçları temizliyor ve kolay taranmasını sağlayarak dökülmeleri azaltıyor. Daha kalın ve dolgun saçlar için uygun zemin hazırlıyor. Invati Advanced Dökülme Karşıtı Saç Kremi, saçları dökülmeye karşı korumaya yardımcı olmak için saça ağırlık vermeden dengeliyor ve anında kalınlaştırıyor. Doğal olarak elde edilen amino asitler saçları kökten uca güçlendiriyor. Saçlara ağırlık vermeyen bitkisel yağlar saçları dengeliyor.


Stres, yorgunluk, beslenme, hamilelik gibi nedenler saç dökülmesine neden olur. Kadın tipi saç dökülmesine özel geliştirilmiş şampuan PHYTOCYANE, yoğun formüllü yapısı ile saç dökülmesine ve yaşlanmaya karşı kuvvetlendirici etki sağlıyor. Gingko Biloba, B6 vitamini ve kınakına ağacından oluşan içeriği ile hücre metabolizmasını aktive ediyor ve saçın dayanıklılığını arttırarak saçı güçlendiriyor.


Saç dökülmeleri, saç köklerinin erken zayıflamasından kaynaklanmaktadır. Vichy Dercos'un formülünde bulunan Aminexil, saç dökülmesine karşı patentli bir molekül ve saç köklerinin erken zayıflamasından kaynaklanan, kolajenlerin sertleşme süreçlerine karşı etkili... AMINEXIL VE PP/B5/B6 vitaminleri içeren bu tamamlayıcı şampuanın etkisi saç dökülmelerine karşı klinik olarak kanıtlanmış.


Kadınlarda saçın dökülmesini hem kökten hem de uçtan tedavi etmek önem taşıyor. Buna bağlı olarak Genesis banyo saç derisinde sağladığı arındırma sayesinde kir ve terliliği hedef alarak gözeneklerin açılmasına yardımcı olurken boy ve uç kısımlarda saç kırılmalarına bağlı olarak gerçekleşen dökülmelerde saça direnç kazandırır. Genesis günlük ve yoğun dökülmelere çözüm sunan ürünler ile saç kökündeki iritasyona çözüm sunarak saçın köke sıkı bağlanmasını desteklerken saçın boy ve uç kısımlarında kadınların tutkunu olduğu yumuşaklık, parlaklık gibi etkileri hedef alarak dökülmeyi durdurmaktadır.

Kullanım olarak, Genesis banyo ile günlük kullanıma uygun şekilde arındırma işlemi yapılır, boy ve uç kısımlarda maske ile saçın boy ve uçlarına direnç kazandırılır ve kırılarak dökülmelerin önüne geçilmiş olunur, dökülmenin potansiyeline göre günlük serumu 6 hafta günde 1 kez kuru veya nemli saça 4 doz şeklinde uygulanır. Yoğun dökülmelerde ise ampüller 6 hafta 4 kutu günde 1 ampül kuru ve nemli saça uygulanır. Ampül ve serum durulanmaz saçta kalır. Genesis %84 oranında dökülmeye karşı etkili olmaktadır.

Bonus: Saç dökülmesini önleyen 5 besin


Önceki ve Sonraki
Haberler