EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saç dökülmesine karşı en etkili 10 şampuan

Saç dökülmesi mevsim geçişlerinde en sık rastlanan sağlık problemlerinin başında geliyor. Herkese yakışan saç modeli farklı olduğu gibi herkesin saç tipi de farklı. Doğru ürünü seçerek canlı saçlara sahip olmanız için favori ürünlerimizi anlattık.

profil
BT Ekip
18.06.2019
Saç dökülmesine karşı en etkili 10 şampuan

Çağla: 20 gündür Halalles Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum. Dökülmede çok ciddi bir azalma var. Gerçekten kısa sürede güzel bir sonuçla karşılaştım. Gün içinde yerlerden topladığım saçlarım artık neredeyse hiç dökülmüyor. Ben senelerdir yaşıyorum saç dökülmesi sorununu ve çok ürün denedim... Halalles şampuan hem fiyat hem de performans olarak kesinlikle çok iyi. Herkese tavsiye ederim, en azından bir kez şüphe etmeden herkes denemeli... Ben de 'denemekten bir şey kaybetmem' dedim ve memnun kaldım. Aradığım şampuan buymuş!

Halalles Dökülme Karşıtı Şampuanları buradan inceleyebilirsiniz.


Özlem: Kuru ve zarar görmüş saçlar için ideal bir şampuan. Saçları canlandırıyor ve ışıltı katıyor. Ylang-ylang, tatlı portakal, lavanta, sardunya ve melek otu esansiyel yağların karışımı ve amino asit türevlerinden oluşan içeriği fark yaratıyor. Saçları pürüzsüzleştiriyor, yumuşatıyor ve koruyor. Saçımda yarattığı bu güçlü ve yumuşak etki, özellikle de kokusu ile favori ürünlerimden. Saçlarım bu seri ile tam anlamıyla toparlandı. Deniz ve Güneş nedeniyle yıpranan kısımlarda onarıcı etkisi gözle görülür şekilde fark ediliyor. Saçı dengeleyip beslediği için sağlıklı şekilde uzattığını ve dökülmeyi büyük oranla durdurduğunu düşünüyorum. 


Çağla: Babe’nin tedavici edici saç bakım ürünlerinden beklediğim sonucu alıyorum. Daha önce kepek şampuanını da kullandığım markanın saç dökülmesini önleyici şampuanından da gayet memnun kaldım. Mevsim geçişinde yaşadığım dökülme sorununu büyük ölçüde çözdü. Islak saç ve saç derisine masaj yaparak uygulanıyor. Birkaç dakika bekletip bol suyla durulanıyor. Haftada 2-3 defa uygulanınca ve günlük kullanıma uygun ekstra hafif şampuan ile dönüşümlü olarak kullanılınca daha iyi sonuç veriyor. Beslenme önerileri ile de destekliyorum. 


Nermin: Geçtiğimiz kış stresli olduğum bir dönemde yaşadığım saç dökülmesi sorununda La Roche Posay Kerium şampuandan fayda gördüm. Markanın saç dökülmesine karşı bakım kürü ile birlikte kullandığım bu şampuana, kürün ardından devam ettim. Hem dökülmeyi azaltıyor hem de saç teline yeniden yoğunluk verdiği için saçlarınız eski hacmine kavuşuyor. 


Kübra: Son aylarda saçlarımda dökülme sorunu yaşıyorum. Birden fazla şampuan denedim. Saç diplerim yağlı ve saçlarımın uç kısımları kuru olduğu için denediğim şampuanlar dökülmeye karşı iyi sonuçlar alsam da saç diplerinde temizlenmemiş hissi ve saç uçlarında düğümlenme gibi sorunlar ortaya çıktı.  Kerastase Specifique Bain Prevention Dökülme Önleyici ve Dengeleyici Şampuan ile tüm bu sorunlarım ortadan kalktı. Hem dökülmeler azaldı hem de saç dipleri ve uçları arasındaki farklılık ortadan kalkmış oldu.  


Şule: Radix saç dökülme karşıtı şampuanın etkisini ilk 3 kullanımdan sonra gördüm. Uzun süredir saç dökülmesinden dolayı çok ürün kullandım fakat bu şampuana kadar çoğu üründen olumlu bir sonuç alamadım. Bu ürünün bir de losyonu var. Şampuanın etkisini arttırmak istiyorsanız losyonu ile birlikte kulanmanızı tavsiye ederim hem saça dolgunluk veriyor hem de dökülmeyi önlüyor. Üstelik losyonu sürdüğünüz zaman saçta yağlı bir görüntü oluşturmuyor. 


Merve: Saçlarım gür ve kalın telliydi fakat son aylarda çok fazla dökülme meydana geldi. Bu üründen fayda gördüm, ayrıca kokusu çok güzel ve birkaç yıkamada dökülme azaldı ve saçlarım canlandı, tavsiye ederim.


Şule: Saç dökülmesi sorununa karşı favori ürünlerimden biri de Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan. Geçici süreli değil, sürekli kullanabileceğim bitkisel içerikli bir şampuan arıyordum. Bu üründe aradığımı buldum. İçeriğindeki organik beyaz acı bakla saçların beslenmesine doğal bir şekilde yardımcı oluyor.


Özlem: Yaklaşık 3 haftadır bu ürünü kullanıyorum, saç dökülme problemimi tarağın üzerine kalan yüzlerce saçtan beni kurtaran mucizevi ürün. Diplere masaj yaparak ve minimum 3 dakika bekleterek yıkıyorum. Daha etkili arındığını hissediyorum. Bunun dışında saçlarınızın parlak ve sağlıklı olması konusunda da oldukça etkili. 


Çağla: Bu zamana kadar denediğim onca şampuan arasında beni en çok şaşırtanlardan biri bu ürün oldu. İçeriği tamamen bitkisel olan bu şampuanın formülünde organik bezelyeden İsviçre'nin ünlü Pinot Noir üzümüne kadar pek çok ilgi çekici madde bulunuyor. Saçı her anlamda canlandırıyor ve ayrıca boyamadan kaynaklanan yıpranmaya karşı da etkili.


Önceki ve Sonraki
Haberler