EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saç bakım yağları hakkında bilmeniz gerekenler

Son yıllarda trend olan ve çoğu kadının saç bakım rutinlerinde vazgeçilmezi haline gelen saç bakım yağları özellikle kuru, kıvırcık, yıpranmış, asi ve kabarık saçları derinlemesine beslemek, onarmak ve kontrol altına almak için sıklıkla tercih ediliyor. Yıllardır cilt bakımında da faydalanılan değerli yağların saç sağlığı ve bakımını iyileştirecek özellikleri için okumaya devam edin.

profil
Irmak Peltekoğlu
02.01.2021
Saç bakım yağları hakkında bilmeniz gerekenler

Isı, boya gibi işlem görmüş saçlarda buna bağlı yıpranma oluşur. Bu da saçların kabarması ve cansız durmasına neden olur. Saçın koruyucu tabakası kaybolduğu için nemi içeri hapsedemeyen saçlar parlaklığını kaybeder. Besleyici özellikler açısından zengin bir yağ, bu koruyucu tabakayı onarmaya ve saça parlaklık katmaya yardımcı olur. Bu sayede saç nemi hapsedebilir, daha az kırılır ve yıpranmaya karşı daha iyi korunur. 


Genel saç ve saç derisi sağlığı için olan besleyici özelliği ve faydalarının yanı sıra, saç yağları saçın etrafında koruyucu bir bariyer oluşturarak nemi hapseder ve saç derisini nemlendirir. Bu şekilde saçlarınızın nemsiz kaldığında oluşturduğu ekstra yağı üretmesine gerek kalmaz ve daha geç yağlanır. Aynı zamanda kuruluktan sertleşen saçlarınız tekrardan yumuşacık olur ve rahatlıkla şekil alır. 


Saçınıza sürdüğünüz yağlar,  saçlarınıza elastikiyet katar. Bu sayede saçlarınızın ısı, saç tokasının çekmesi ya da tarama gibi nedenlerle kırılmaları zorlaşır. Saçlarınız güçlendiği ve derinlemesine beslendiği için daha az kırılır, bu sayede de daha hızlı uzar. 


Nemsiz kalan saçlar, ihtiyaçları olan nemi havadaki su buharından almaya çalışır. Özellikle nemli günlerde kuru saçlara sahipseniz saçlarınızın ne kadar kabardığını fark etmişsinizdir. Saç bakım yağları ise saçlarınızın ihtiyacı olan nemi kaybetmesini önlemek için saçlarınızın etrafında bir bariyer oluşturur. Bu bariyer aynı zamanda nemin saçın gövdesine girmesini önleyerek saçlarınızın kabarmasını ve elektriklenmesini alır ve size pürüzsüz, yumuşacık saçlar sunar. 

Bonus: Elektriklenen saçlar için 5 öneri


Eğer kuru, kıvırcık, yıpranmış, asi ya da kabaran saçlara sahipseniz saç bakım rutininizde değerli yağlar içeren bir seri kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza ilk adımdan son adıma kadar ihtiyaçları olan nemi sağlamış ve derinlemesine beslemiş olursunuz. Şampuan, Saç Kremi, Saç Maskesi, Yağ ve değerli yağlar içeren bir durulanmayan bakım kremi kullanarak rutininizi tamamlayıp hayalinizdeki yumuşacık ve mükemmel şekil alan saçlara kavuşabilirsiniz. 

Bonus: Herkesin bilmesi gereken 5 doğal saç bakım formülü


Önceki ve Sonraki
Haberler