EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Elektriklenen saçlar için 5 öneri

Sabah saçlarınızı güzelce tarayıp dışarı çıkıyorsunuz fakat ofise gidip aynaya baktığınızda kabarık saçlarla mı karşılaşıyorsunuz? Elektriklenmeye karşı pratik bakım ve ürün önerilerini dikkate alın.

profil
BT Ekip
23.09.2019
Elektriklenen saçlar için 5 öneri

Mevsim geçişlerinde ve çoğunlukla da yağmurlu havalarda saçları kontrol etmek pek kolay olmuyor. Sizin de saçlarınız neme ve hava şartlarına karşı koyamayıp siz evden dışarı çıkar çıkmaz özgürlüklerini ilan ederek yukarı doğru tek tek kalkıyorsa onları yatıştırmak için şunlara dikkat edin. 

1. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınıza nemlendirici ve elektriklenme karşıtı bir saç serumu sürün. Sonra saçlarınızı kurutun. 

2.Kuruduktan sonra bir on dakika ara verip tekrar fön tutun ve iyice kuruduğundan emin olun. Eğer nemli kalırsa daha hızlı elektriklenir. 

3. Ayrıca eğer saçlarınız kabarık veya dalgalıysa fönle kuruturken saç fırçasıyla tarayın. 

4. Kuruduktan sonra da saç uçlarına bir miktar daha serum sürün ve saçlarınızı örün ya da kendi etrafında dolayarak topuz yapın. Bu da saçları yatıştırmak için etkili bir yöntem.

5. Bu arada saçlarınızı toplu kullanacaksanız, üstlerin kabarmaması için ince dişli bir tarağa sabitleyici saç spreyi sıkıp tarayın. 

Önceki ve Sonraki
Haberler