EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Kuru şampuanları günlük hayatımızda sık sık kullanır olduk. Aslında kuru şampuanın bilmediğimiz birçok farklı kullanım alanı var. Kuru şampuanların nerelerde ve ne için kullanılıyor gelin bunlara bir göz atalım.

profil
BT Ekip
23.09.2017
Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Kıvırcık ve dalgalı saça sahipseniz saçınızı kuruttuktan sonra genelde kabarık bir görüntüyle karşılaşıyor olabilirsiniz. Genellikle bu kabarıklığı önlemek için saç kremi veya saç serumu gibi ürünler kullanıyoruz. Aslında daha önce belki hiç duymadığınız bir yöntemle de saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz. Kullandığınız kremler ve serumlar saçlarınızı ağırlaştırıyorsa ve memnun değilseniz kabarıklığı önlemek için kuru şampuanı deneyin.  

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Bazı kadınlar tel tokaların saçlardan kolay kaydıklarını düşünüyor ve buna bir çözüm bulamıyor. Aslında bununda bilmediğiniz bir çözümü var. Eğer tel tokayı saçlarınıza takmadan önce üstüne kuru şampuan sıkarsanız tel tokaların saçınızdan kaymasını engelleyebilirsiniz. Böylece daha az tel tokayla daha fazla etki görebilirsiniz.

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Saç spreyleri çok kullanılsa da saçımızı ağırlaştırıp sertleştirdiği bir gerçek. Saçınızı şekillendirip saç spreyi sıktıktan sonra spreylerde bulunan alkol saçınızda yapış yapış bir his bırakabilir. Bundan hoşlanmıyorsanız size başka bir önerimiz var. Saçınıza şekil verdikten sonra tüm gün şeklini koruması için kullanılan saç spreyleri yerine kuru şampuan sıkın sonuca şaşıracaksınız. 

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Hepimiz spordan çıkınca acelemiz varsa kuru şampuanı saçlarımızın biraz daha düzgün ve temiz görünmesi için sıkıyoruzdur. Fakat kuru şampuanı spor yapmadan önce kullanmanın da bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Spor yapmadan önce kuru şampuanı saç derinize uygularsanız saç bandı görevini görüyor. Yani spor yaparken terlediğinizde teri emiyor. Ayrıca yağlı saçlara sahipseniz ve hergün kuru şampuan kullanırsanız saçınızdaki yağı emerek daha temiz bir saça sahip olabilirsiniz.

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği

Hacimsiz saçlara hacim kazandırmak için de kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuanın içinde yer alan pudra saçınızı dolgunlaştırıp düzelterek daha hacimli ve dolgun bir görünüşe sahip olmanızı sağlar. Saç diplerinizi havalandırmak istiyorsanız kuru şampuanı sürdükten sonra diplere masaj yaparak bu görünüşü elde edebilirsiniz.

Kuru şampuanın bilmediğiniz 5 özelliği
Önceki ve Sonraki
Haberler