GÜZELLİK - SAÇ

En iyi 5 kepek şampuanı

Kepek saç derisi temelli bir saç sorunu... Saçı doğru bir şekilde arındırmanın ve nem kazandırmanın önerildiği kepek sorununa karşı en çok tercih edilen 5 şampuanı bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
25.06.2020
En iyi 5 kepek şampuanı

Head&Shoulders yeni Supreme Serisi ile kadınların saç bakım rutininde yeni bir dönem başlattı. Argan yağı ve Micellar suyu ile zenginleştirilen Arındıcı ve Besleyici seride şampuan ve saç kreminin yanı sıra Micellar Temizleyici de yer alıyor. Cilt bakımı ödüllü Head&Shoulders Supreme Arındıcı ve Besleyici serisi, üç adımda bakım sağlıyor. İlk adımda Micellar Temizleyici arındırıcı etkisi sağlarken ikinci adımda Argan yağı içeren şampuan saç derisine daha iyi nüfus ederek saç temizliğini tamamlıyor. Kepekten arınmış saçlar argan yağının gücüyle kökten uca beslenirken derinlemesine nemleniyor. Son adımda ise Argan yağı içeren saç ve saç derisi bakım kremi, yıpranmış saç tellerine bakım yaparak nemlendirici etkisiyle saçların kolayca taranmasına ve parlaklığını geri kazanmasına yardımcı oluyor.


Doğadan ilham alan Değerli Tohum Yağları (Chia, Ayçiçeği ve Moringa) ve Clear'ın kepeğe karşı etkili teknoloji ile geliştirdiği özel formül, saç derinizi besleyerek kuruluğunu alıyor ve saçlarınızı ağırlaştırmadan nemlendiriyor. Paraben ve renklendirici içermez. Bu şampuan üç aşamalı bakım sunuyor; nemlendirme, canlandırma ve bakım.


%100 Doğal Kepek Şampuanı içeriğindeki Çay Ağacı Yağı ile kepeğe sebep olan mayalara karşı etkili. BioArge mikrobiyoloji laboratuvarları tarafından kepeğe sebep olan Malassezia Furfur mayası üzerine yapılan çalışmalarda etkinliği kanıtlanan bu şampuan ölü derinin hızlıca yenilenmesini sağlayarak pullanma ve kepek oluşumunu engelliyor. İçerdiği Keklik Üzümü Ekstresi sayesinde kepeğe karşı etkinliği artırılmış olan formül aynı zamanda saç dökülmesine karşı etkili. Petrokimyasal, paraben, SLS ve sentetik köpürtücü içermiyor. 


İçeriğinde bulunan karahindiba, saçı besliyor ve ve güç katıyor. Saçın doğal yapısını bozmadan nazik bileşenlerle temizlik sağlayan şampuandaki lavanta, saç derisini ölü hücrelerden arındırıyor ve saçın daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.  Adaçayı ise saç derisini rahatlatıyor. 


Kerastase Specifique Kepek Önleyici Şampuan yağlı veya kuru saç derisinde meydana gelen kepek oluşumunun önüne geçerek daha güçlü ve canlı saçlar ortaya çıkarmayı hedefliyor. Düzenli kullanım sonucu saç derisi problemleri olan kaşıntı, kızarıklık ve kepek sorunlarını çözümlüyor. İçeriğinde bulunan; PYRITHIONE ZINC saç derisindeki sorunları iyileştiriyor, zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırıyor. SALICYLIC ACID ise saç ve saç derisini onarıyor, rahatlatıyor ve kepekten arındırıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler