EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

Fark yaratan 10 kolonya

Yalnızca bayramda değil, hayatımızın her gününde vazgeçilmezimiz haline gelen kolonya çeşitleri arasında benzersiz formülleriyle fark yaratan seçenekleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
23.05.2020
Fark yaratan 10 kolonya

Atelier Rebul’un doğum yeri olan Pera’ya övgü olarak hazırlanan Pera Kolonyası baş döndürücü bir baharat harmanı. İçeriğinde gül, paçuli ve saf amber bulunuyor ve 80° yüksek oranda alkol içeriyor. Eyüp Sabri Tuncer imzalı İstanbul Kokuları arasındaki Bosphorus ise deniz notları, zencefil, yosun ve vetiveri ile gözlerinizi kapadığınız an sizi Boğaz kıyısına ışınlayan bir kolonya...


%100 doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilen Misbahçe Cunda Esintisi Aromatik Kolonya, Ege’yi anımsatan tüm kokuları bir araya topluyor. Zarif Lavanta ve Ylang Ylang’la açılan koku, nostaljik Acıbadem’le kucaklaşıp Bergamot’la parlıyor; çok geçmeden kendini dumanlı Paçuli, Sedir, Sandal Ağacı ve Vanilya’nın eşsiz uyumuyla  tamamlıyor. Ayrıca %100 doğal ve cilt dostu olan formül Lavanta Hidrosolü ve Gliserin ile birlikte ellerinize bakım yapar. Eyüp Sabri Tuncer imzalı Çeşme Limonu ise klasik limon kolonyalarından oldukça farklı. Üst notada Çeşme Limonu, Limon Ağacı Yaprağı, orta notada Limon Çiçeği, Beyaz Çiçekler, Limon ve alt notada Meşe Yosunu, Misk ile ferahlatıcı bir Ege esintisi...

 


Maison Pereja'nın Türkiye'nin antik kentlerinden ilham alarak tasarladığı kolonyalar arasında Ephesus, Hierapolis, Aspendos ve Estanbol var. Antik Hierapolis  kentinin bulunduğu Pamukkale, Denizli ve Burdur yöresinde yetişen ve endemik bir bitki olarak nitelendirilen Şakayık çiçeği (Peonica Turcica) , Maison Pereja’nın antik şehirler koleksiyonunda yer alan  Hierapolis çeşidi için ilham kaynağı olmuş. Üst notalarında  kırmızı meyveler ve çarkıfelek ile meyvemsi bir açılış yapan Hierapolis, kokunun gövdesini oluşturan şakayık çiçeğinin kadifemsi çiçek notalarına evriliyor. Sonrasında dahil olan orkide ve vanilya ise derinlik katıyor. Aspendos ise tam bir Akdenizli! Üst notalarında ferah bergamot, mandalina ve yasemin notalarıyla başlayan koku sonrasında turunç manolya ve portakal çiçeğinin coşku veren notaları ile devam ediyor. Koku alt notalarındaki amber ve beyaz misk ve odunsu notalarla kalıcılık sağlıyor. 


Acqua di Parma, ilk gerçek İtalyan eau de cologne'u; geleneği seven; başarılı, rafine ve zamansız bir koku... Sicilya narenciye meyvelerinden doğan kompozisyon; alt notasında vetiver, sandal ağacı ve paçuli ile lavanta ve şam çiçeklerinin özlerinin gözalıcı karışımı ile gün boyunca kalıcılık ve ferahlık sağlıyor. 


Koku ustası Jo Malone'den Peony Blush Suede çiçeklerini açmış şakayık çiçeği; ağız sulandırıcı kırmızı elmadan alınan ısırık kadar flörtöz yasemin; gül ve karanfil çiçekleri kadar varlıklı yumuşacık kadife çiçeğinin hassasiyetiyle kalıcı ve fark yaratan kolonya...


Arıların kovanlarını temizlemek ve sterilizasyon sağlamak için kullandıkları Propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent Laboratuvarları’nda özenle hazırlanarak BEE’O Propolisli Kolonya’ya dönüştü. %99.9 antibakteriyel özellikteki bu kolonyanın ham maddesi olan Propolis; arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünü ve arılar tarafından kovandaki sterilizasyonu sağlamak için kullanılıyor. 


Atelier Rebul 125. Yıl Özel Koleksiyonu'nda yer alan First Lavender Cologne of İstanbul ilk üretildiği şişesiyle yeniden karşımızda... Sadece 1895 adet üretilip, her şişesi özel numaralandırılmış zamansız Lavanta Kolonyası; her detayı hayran bırakacak bir ustalıkla yapılmış antika şişesi ile koleksiyonerlerin dahi baş köşesinde olmaya aday. %100 doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilen Misbahçe Lavanta Kolonyası ise taze ve rahatlatan kokusuyla geçmişe götürüp adeta nostalji yaşatıyor. Güneşli bir yaz gününde, lavanta tarlalarından esen ferah bir esinti taşıyan bu kolonya %100 doğal ve cilt dostu olan formülüyle Lavanta Uçucu Yağı, Lavanta Hidrosolü ve Gliserin ile birlikte ellerinize bakım yapıyor.

 


Beymen'in kolonya ve lokumdan oluşan hediye setleri arasında yer alan Nar hem ferahlatıcı hem de kalıcı bir seçenek. Anadolu geleneklerinde bereket ve uğur sembolü olan Nar, kolonyaya taşınarak anlamlı bir hediyeye dönüşüyor. 


Günümüzün modern esans kodlarını kendine özgü zarafetiyle yorumlayan Vakko Eau de Cologne serisinden White Tea, üst notalarında bulunan papatya, armut ve beyaz çayın temiz kokusu kalp notalardaki frezya, gül ve leylak ile kuvvetlenip rahatlatıcı bir his bırakıyor. 


Eyüp Sabri Tuncer'in şık hediye setleri arasında yer alan Oud paketinde; Indian Oud, Oud İstanbul, Desert Oud, Rose Oud, Night Oud olmak üzere 5 çeşit kolonya bulunuyor. Kokuların formülünde Bergamot İtalya, Oud, Yasemin, Türk Gülü, Hint Sandal Ağacı, Endonezya Paçulisi, Uganda Vanilya, Amber ve Misk öne çıkıyor.  


Önceki ve Sonraki
Haberler