EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

H&M'den UEFA Vakfı'na destek veren koleksiyon

H&M, kârın %100’ ünün UEFA Çocuk Vakfı’na bağışlanacağı, özel bir tişört koleksiyonu sunuyor.

profil
BT Ekip
22.05.2020
H&M'den UEFA Vakfı'na destek veren koleksiyon

H&M çocukları aktif kalmaya ve futbolun küresel boyutunda yer almaya teşvik ederek gelir, sağlık, eğitim ve bunların bütünleştiği alanlarda insan hakları ile ilgili insani projeleri desteklemek için sporu kullanan bir vakfa bağış yaparak geleceklerine anlamlı bir şekilde katkıda bulunabilmeyi hedefliyor. Dünyadan 16 ülkenin futbol tişörtlerinin birebir kopyasından oluşan çocuk koleksiyonu hm.com’da satışa sunuldu. 


“Çocukların bu günlerde - evde ya da kendi arka bahçelerinde ya da belki de okulda - mümkün olduğu her yerde etkin kalmasını, aynı zamanda onlara daha parlak ve daha dinamik bir gelecek için umut vermek istiyoruz. Bu futbol forması koleksiyonuyla, amacımız sadece dünyanın her yerinde bulunan  çocuklara ilham vermenin yanı sıra, aynı zamanda kârın % 100'ünü UEFA Çocuk Vakfı'na bağışlayarak nesiller boyu çocukların refahını sağlayabilmek,” diyor H&M Çocuk Giyim Tasarımı Bölüm Başkanı Sofia Löfstedt.


UEFA Çocuk Vakfı, 2015 yılında çocuklara yardım etmek ve haklarını korumak amacıyla kurulmuştur. Özellikle spor ve futbol dallarında, bunların yanı sıra sağlık ve çocuk eğitimi alanlarında destek yaratabilmek, spor faaliyetlerine erişimi teşvik etmek, çocukların kişisel gelişimlerini kolaylaştırmak ve azınlıkların bütünleşmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. 


Önceki ve Sonraki
Haberler