EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

En güzel 10 bahar parfümü

Çiçeksi, meyveli ya da odunsu... Baharı karşılarken imzanız olacak kokuyu belirlemeniz için 2019'un en güzel 10 bahar parfümünü bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
19.03.2019
En güzel 10 bahar parfümü

Marc Jacobs bahar aylarının klasikleşen serisi ‘Daisy’ye yeni bir koku daha ekledi; Daisy Sunshine. Güneşli günlerden ilham alınarak tasarlanan bu parfümde üst nota ‘beyaz çilek’, orta nota ‘kadife çiçeği’ alt nota ise ‘odunsu’...


Dior Parfümörü François Demachy, Holy Peony’nin tasarlanma sürecini çekici bir kadın portresi çizmeye benzetiyor. Formülünde şakayık, gül, misk ve amber kırmızı meyveler ile harmanlanıyor. 


Louis Vuitton'un en yeni koku ailesi Les Colognes üyesi ‘Le Jour Se Leve’ Parfümör Jacques Cavallier Belletrud’ın mandalinayı baş tacı ettiği bir formül. Bulunduğunuz ortamda iz bırakan bu parfüm mandalina, frenk üzümü ve yasemin ile ferahlatıcı bir iz bırakıyor. 


Sì Eau de Parfum 2013’te ilk defa hayatımıza girdi, 2018’de güçlü ve çarpıcı Sì Passione baş döndürdü. 2019 yılında ise Sì, Sì Eau de Parfum Fiori ile yepyeni bir devir başlatıyor. Julie Massé (MANE) tarafından, beyaz Akdeniz çiçeğiyle yaratılan yeni Sì Eau de Parfum Fiori, klasik neroli temalı Sì Eau de Parfum’ün yeniden yorumlanmış hali. Üst notlarındaki yeşil mandalina ve enerji dolu kuş üzümü, her Sì parfümünde temel içerik olan vanilya ve beyaz misk Sì Fiori’de alt nota olarak karşımıza çıkıyor.


Tiffany Signature koleksiyonunun yeni üyesi Intense’in sırrı Iris. Üst notada ‘yeşil mandalina ve pembe biber’, orta notada ‘iris’ ve alt notada ‘amber’ dikkat çekiyor. Parfümör Daniela Andrier bir bahar aurası oluşturmak istediğini söylüyor. 


Gabrielle Chanel’in Neiman Marcus ödülünü aldığı 1957 yılına ve 57. Cadde'de yeniden açılan mağazasına ithafen tasarlanan bu koku çiçeksi ve odunsu notları bal ve pudra ile vurguluyor.


Yabani çiçek ve otları merkezine alan bu yeni koleksiyon 5 parfümden oluşuyor. Her bir kokuda ısırganotu, baldıranotu, ardıç yağı, söğüt ve acı bakla gibi sıradışı birleşimler dikkat çekiyor. 


Modern kadının hem ‘iyi’ hem de ‘kötü’ yüzünü aydınlatmayı amaçlayan bu sofistike kokunun sırrı yaseminin, sümbülteber ve kakao ile yakaladığı şaşırtıcı uyum. İddialı kadınların gündüzden geceye taşıyabileceği bir bahar kokusu…


Alessandro Michele imzalı ilk parfüm olan Gucci Bloom tamamen bahar için tasarlanmış ferah bir çiçek kokusu. Gocce di Fiori’nin yeniden doğuşu olarak lanse edilen bu kokuda Hindistan’dan getirilen sümbülteber, rangoon sarmaşığı ve yaseminin uyumu dikkat çekiyor. 


İlk olarak 2005 yılında karşımıza çıkan Un Jardin Sur Le Nil adeta bir bahar klasiği… Nil üzerinde bir seyahate çağıran bu konu mango, lotus, tütsü, firavun inciri ile benzersiz bir atmosfer yaratıyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler