EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Cos Conifera Milano'da

Cos, Fransız mimar Arthur Mamou-Mani imzalı Conifera adlı mimari enstalasyonun Salone del Mobile sırasında sunulacağını duyurdu. Enstalasyon, 9-14 Nisan tarihlerinde Milano’daki 16. yüzyıl sarayı Palazzo Isimbardi’de ziyaret edilebilecek.

Cos Conifera Milano'da

COS, Londra merkezli Fransız mimar Arthur Mamou-Mani ve kendi adını taşıyan stüdyosu tarafından tasarlanan ve yenilenebilir kaynaklardan 3D baskı ile üretilen, büyük ölçekli Conifera adlı mimari enstalasyonun Salone del Mobile sırasında sunulacağını duyurdu. 

Dijital tasarlanan Conifera, ahşap ve biyo-plastik karışımı malzemeden 3D baskıyla üretilen 700 adet modüler, birbirine kenetlenen biyo-tuğladan oluşuyor. Bu yöntemle tasarlanan ve hayata geçirilen en büyük yapılardan biri olmayı amaçlayan Conifera, yeni bir mimarlık neslini temsil etmenin yanı sıra malzeme inovasyonu, teknoloji ve yaratıcılıkta kaydedilen ilerlemeleri gözler önüne seriyor. 

 

COS x SALONE DEL MOBILE HAKKINDA

Londra merkezli moda markası COS, Milano'da düzenlenen Salone del Mobile fuarı kapsamında 2012 yılından bu yana sanatçılarla, tasarımcılarla ve mimarlarla benzersiz ve yenilikçi işbirlikleri sunmaya devam ediyor. Geçmiş işbirlikleri arasında Gary Card, Bonsoir Paris, Nendo, Snarkitechture, Sou Fujimoto ve Phillip K. Smith III, ayrıca 2017 yılındaki Milano Tasarım Haftası sırasında New Spring enstalasyonu ile En Etkileşim Yaratan Sergi dalında Milano Tasarım Ödülü'nü kazanan Studio Swine yer alıyor. Daha sonra Design Miami/ kapsamında sergilenen New Spring enstalasyonu, 2018 yılında Şanghay’da Chang Ning’deki The Bell Tower’da sunuldu. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler