EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Mezuniyet makyajı için öneriler

Mezuniyet makyajında 2019 trendleri neler? Hem doğal hem de göz alıcı bir görünümü nasıl edebilirsiniz? Ünlü makyöz Hamiyet Akpınar önerilerde bulundu.

profil
BT Ekip
27.05.2019
Mezuniyet makyajı için öneriler

Makyaj artisti Hamiyet Akpınar, yeni sezonu etkisi altına alan blok göz makyajı, ışıltılar, kuyruklu eyeliner, pastel farlar etkisindeki monokrom göz makyajları ve simli cesur rujların bu sezon mezuniyet makyajlarında ön plana çıkan uygulamalar arasında olacağına değiniyor.

Mezuniyet makyajının kişinin yaşını ve tarzını olduğu gibi yansıtması gerektiğini belirten Akpınar, İlkbahar-Yaz 2019 sezonu için “Eğlenceli ve sıra dışı göz makyajları ve tek ton uygulamalar mezuniyet makyajlarının olmazsa olmazı. Sezonun rengi canlı mercana da mutlaka yer vermelisiniz. Blok renkler ve metalik tonlarla tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Simli ve ışıltılı dudaklara zemin hazırlayan lipgloss’larla göz alıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Highlighter ışıltısını da es geçmemelisiniz” diyerek doğallığı trendler ışığında kişiselleştirmeniz gerektiğini vurguluyor.

Fotoğraflar: Hamiyet Akpınar uygulamaları
 

Önceki ve Sonraki
Haberler