EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Kırmızı ruj nasıl sürülür?

Bir makyaj klasiği olan kırmızı ruj ile görünümünüzü bir anda değiştirebilirsiniz. Ancak kolayca dağılabilen bu rengi uygulamak sanıldığı kadar kolay değil. İşte 5 adımda kırmızı ruj sürmenin incelikleri…

profil
BT Ekip
19.02.2019
Kırmızı ruj nasıl sürülür?
  1. Ölü deriyi temizleyin: Dudaklarınızı her yönüyle ön plana çıkaracak olan kırmızı ruju uygulamadan önce mutlaka peeling yaparak ölü deriyi temizlemelisiniz. Peeling sonrasında dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.
  2. Dudaklarınıza ‘nötr’ bir dokunuş yapın: Gözaltı kapatıcısı ya da fondöten kullanarak gerçekleştireceğiniz baz işlemi ile dudaklarınızı bu iddialı renge hazırlayın. Dilerseniz pudra ile son bir dokunuş yapabilirsiniz.
  3. Dudaklarınızı ‘çerçeveleyin’: Rujunuz ile aynı tonda olan bir kırmızı dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Aksi halde rujunuz kolayca taşabilir. Bu işlemde dudaklarınız mümkün olduğunca gergin olmalı. Dudak kenarlarınıza da çerçeve çekmeyi ihmal etmeyin. Diğer aşamaya geçmeden önce kalem ile tüm dudağınızı boyamanızı öneririz.
  4. Fırça kullanın: Nihayet sürme aşamasına gelindiğinde fırça kullanılmasını öneririz. Mümkün değilse rujunuzun  ince kısmıyla uygulama yapabilirsiniz.
  5. Dudak çevresini temizleyin: Kusursuz bir makyaj için son aşamada dudaklarınızın çevresine bulaşan ruju temizleyin. Bunun için ideal olan kapatıcı ya da aydınlatıcı kullanarak çerçevenin dışında kalan kısmın üzerinden geçmek.
Önceki ve Sonraki
Haberler