EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

İşe giderken yapılan 7 makyaj hatası

İşe giderken profesyonelliğimizden ödün vermeden güzelliğimizi vurgulamak isteriz. Pek çok kadının sabah rutininde makyaj olmazsa olmazlardan biri. İşe giderken giyineceğimiz kıyafeti seçtiğimiz gibi o günkü makyajımızı da üstüne düşünerek uygun bir şekilde yapmaya çalışırız. Profesyonel gibi gözükmek için tabii ki makyaja ihtiyacımız yok fakat pek çok kadın işe giderken makyaj yapmayı tercih ediyor. İşe giderken yapılan makyaj hataları nelermiş bu yazımızda görelim.

profil
BT Ekip
26.07.2016
İşe giderken yapılan 7 makyaj hatası

1. Doğal ışık altında makyaj yapmamak.

Ofisinizde ve belki de evinizde de floresan ışık olabilir. Bu ışık doğal olmadığı için cildinizi olduğundan daha soluk gösteriyor. Bu ışığın altında makyaj yapmanız daha çok allık, fondöten veya bronzer kullanmanıza neden olabilir, bu yüzden makyaj yaparken doğal ışığı kovalamak daha düzgün sonuçlar ortaya çıkarıyor.

2. Çok fazla metalik renk kullanmak.

Metalik, simli ürünler daha çok özel günlerde veya geceleri kullanıyor. Bu yüzden iş yerinde çok fazla metalik kullanmak profesyonel gözükmeyebilir. Cildinize ışık katlamak istiyorsanız “strobing” yöntemini kullanarak sağlıklı ve doğal bir ışıltıya sahip olabilirsiniz.

3. Çok fazla fondöten kullanmak.

Fazla miktarda krem fondöten kullanmak ve pudra sürmek hem yapay duruyor hem de floresan ışıkları altında ekstra soluk duruyor. Makul miktarda fondöten ve kapatıcı kullanımı hem size yeterli pürüzsüzlüğü verecek hem de daha doğal duracak. Renkli nemlendiriciler de doğal makyaj için güzel bir alternatif olabilir.

4. Dudak parlatıcısını abartmak.

Parlak dudaklar, pek çok insanın gece dışarı çıkarken kullanacağı ürünler arasındadır. Günlük kullanıma daha açık olan mat rujlar veya balmlar daha profesyonel olabilir.

5. Çok fazla kontür yapmamaya dikkat edin.

Günümüzde kontür yöntemi çok popüler olsa da işe giderken çok fazla yapmamaya dikkat edin. Cildinizin renginden bir veya iki ton koyu olan bir renkle gölgelendirme yapmak daha günlük kullanıma uygun bir kontür olacaktır. İşe giderken kontür yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli detay çok sert çizgileri olan bir görünüm oluşturmamaya dikkat edin.

6. Allık kullanmayı ihmal etmeyin.

Birçok insan kontür yaptığı zaman allık kullanmasına gerek kalmadığını düşünüyor. Fakat allık yüzünüzü şekillendirmekten ziyade cildinize renk vermek için kullanılıyor. Floresan ışıkları altında daha canlı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız allık kurtarıcınız olacak. Sıcak ve doğal renklerde bir allık cildinizi renklendirecek.

7. Bütün makyajınızı masa başında yenilemeye çalışmayın.

Gün içinde makyajınızı baştan aşağıya yenilemenize gerek yok. Sadece maskara, pudra ve ruj gibi olmazsa olmazlarınızı yanınıza almanız yeterli olacaktır. 

Önceki ve Sonraki
Haberler