EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

En iyi 5 fondöten

Fondöten seçimi cilt tipine ve rengine göre değişebilen çok katmanlı bir alışveriş süreci gerektiriyor. BT Ekip olarak favori yaz fondötenlerimizi sizin için yorumladık...

profil
BT Ekip
22.05.2019
En iyi 5 fondöten

Merve: Bir süredir Mac Studio Fix kullanıyorum. Kapatıcılığı yüksek, yüzdeki kızarıklıkları kolayca kapatan, doğal bir görüntü kazandıran, sivilceye sebep olmayan bir ürün. Oldukça memnunum. Renk skalası oldukça geniş, benim gibi beyaz tenli olup cildinize göre uygun renk bulamıyorsanız kesinlikle bakmanız gerek.


Özlem: Gece makyajına daha uygun bir fondöten olduğu söylense de günlük kullanımda da gayet memnunum. Sürdükten sonra pudralaşma etkisi göstermesi, benim gibi yağlı ve karma ciltlere sahip kişiler için favori fondöten adayı olma nedeni. Açıkçası T bölgesi yarım saatte yağlanan biriyim ve yüzümü yağlandırmayan tek fondöten bu oldu şimdiye kadar. Kapatıcılığı mükemmel, renk olarak ise bronz tene daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Açık tenliyim, yaz aylarında bronzlaşan tenimde çok daha iyi bir görünüm sağlıyor.


Çağla: İdeal bir fondötende aradığım özelliklerin başında, cildimin nefes almasına izin vermesi ve doğal bir görünüm sağlaması geliyor. Nars All Day Luminous Weightless’ı günlük makyajda bir iki damla kullanmak yeterli, fondöten fırçasına bile gerek kalmıyor. Dolayısıyla ciltte tabakalaşmış bir görüntü bırakmıyor. Ayrıca 16 saate varan kalıcılığı makyajımı tazeleme fırsatı bulamadığım yoğun günler için tercih nedenim. 


Özlem: Öncelikle ben renk tonunu başarılı buldum. Bazı fondötenler birebir renk tonunuza uygun da olsa yapay durabiliyor. Bu fondötende böyle bir sorun yok. Cilde doğrudan uyum sağlıyor ve bütünleşiyor. Kapatıcılığı orta seviyede, ciltte ağırlık yapmıyor, kadife bitişli, ne mat ne de ıslak… Doğal bir görünüm sağlıyor.


Kübra: İncecik, çok hafif, kapatıcılığı bence yeterli… Ciltte ağırlık yapmıyor, yağı dengeleyen, parlatmayan bir fondöten, yaz için uygun olduğunu düşünüyorum. Renk skalası oldukça geniş, bu nedenle herkes kendine göre bir renk bulabilir diye düşünüyorum.


Önceki ve Sonraki
Haberler