EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Buğulu gözler için dudak kalemi, parlak dudaklar için allık

Başını TikTok’un çektiği son dönemin gözde sosyal medya ağlarında, birçok makyaj malzemesinin alternatif kullanımlarıyla ilgili ipuçları paylaşılıyor. Örneğin bir kaş kalemi ruj olarak kullanılıyor, dudak kalemi göz farı oluyor ve kapatıcı ise vurgulayıcıya dönüşüyor. Bu hem raf ömrü çok fazla olmayan bu ürünlerin daha verimli kullanılmasını sağlıyor, hem de yaratıcılığı artırıyor

profil
BT Ekip
03.03.2022
Buğulu gözler için dudak kalemi, parlak dudaklar için allık

Son dönemin en gözde sosyal medya ağlarından biri olan TikTok kullanıcıları, makyaj konusunda da içerikler üretiyor ve bir yandan eğlenirken, bir yandan da para ve kaynak tasarrufu sağlayan önerilerde bulunuyor. Kozmetik ürünlerinin raf ömrünün kısa olmasından yola çıkan birçok kullanıcı, takipçilerine bu ürünleri farklı şekillerde kullanmanın ipuçlarını veriyor. Bu ipuçları ve tavsiyeler ilk bakışta ilginç görünse de aslında oldukça mantıklı. Ayrıca israfın ve fazla para harcamanın da önüne geçiyor.

TikTok kullanıcıları, son dönemde özellikle dudak ve kaş kalemlerinin orijinal işlevlerini değiştirdi. Bazıları buğulu gözler elde etmek için dudak kalemlerine, bazıları da dudaklarını mükemmel şekilde çerçevelemek için göz kalemlerine başvuruyor. Kimi de istediği parlak dudak rengini elde etmek için allığından yardım alıyor.

Artık kapatıcılar da sadece koyu halkalar ve lekeler için kullanılmıyor. Günümüzde gözleri aydınlatmak veya mükemmel kontür elde etmek için diğer ürünlerle karıştırılarak da kullanılıyorlar. Bazı TikTok kullanıcılarının bu yöntemi uygulamalı olarak gösterdiği videolar da milyonlarca kişi tarafından izleniyor.

Yüzü sıkılaştırmayı, koyu halkaları ve kırışıklıkları azaltmayı amaçlayan silindir yeşim taşının kullanım şekli de TikTok kullanıcıları tarafından değiştirildi: Artık bu silindir taş, fondötenin hassas bir şekilde uygulanması için de kullanılıyor. Ama tabii bunun için zamanınızın ve sabrınızın olması gerekiyor.

Ancak tabii güvenlik nedeniyle bazı makyaj malzemelerinin asıl amaçları dışında kullanılmaları son derece sakıncalı, bunu da unutmamak gerekiyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler