EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Akmayan yaz makyajı için 3 öneri

Yaz makyajının en hassas noktalarından biri; uzun saatler kalıcılığını sağlamak. Ter, deniz, havuz ve nemden dolayı kısa sürede dağılan ve etkisini kaybeden makyajınızı korumak için suya dayanıklı ürünler kurtarıcınız olacak.

profil
Nilay Yalçınkaya
08.07.2019

Yazın makyaj yapmak ve onu ciltte uzun süre muhafaza etmek gerçekten zor. Özellikle de çalışan ve her gün makyaj yapmak zorunda olan kadınlar için oldukça hassas bir konu. Sıcak hava, nem ve tere karşı etkisini koruyacak waterproof yani suya dayanıklı ürünleri tercih ederek daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Öncelikle ten makyajınız için uzun saatler kalıcılık sunan ve mat bitişli fondötenleri kullanın. Böylece dış etkenlere karşı daha dayanıklı olacak. Fondöteninizin üzerine transparan pudra geçerek sabitlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Hatta bu pudrayı yanınızda bulundurarak gün içinde yüzünüzde oluşan parlamalara karşı da kullanabilirsiniz. 


Maskaranızın ya da göz kaleminizin sürdükten birkaç saat içinde akıp, gün ortasında panda gibi görünmenize neden olmaması için, suya dayanıklı olmasına özen gösterin. Suya dayanıklı ürünler nem ve tere karşı daha dayanıklı olduklarından, gün boyu daha rahat hissetmenizi de sağlayacak. Özellikle tatile giderken kullandığınız göz, kaş ve kirpik ürünlerinizi waterproof olanlarla değiştirin.


Rujunuzun saatlerce dudaklarınızda kalması yeni nesil rujlarla artık çok kolay. Neredeyse gün boyu kalıcılık vaat eden rujlarla, bir şey yiyip içtikten sonra tekrarlamak zorunda kalmayacaksınız. Mat rujların da krem yapıda olanlara göre daha kalıcı olduğunu belirtelim. 


 


Önceki ve Sonraki
Haberler