İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (8-15 Temmuz)

Ay Terazi burcunda hareket ediyor; diplomatik ve uyumlu olmaya özen gösteriyoruz. Merkür Aslan burcunda Retro hareketine başladı! 1 Ağustos’a kadar sözlerimize, iletişim dilimize dikkat etmeliyiz… Bu hafta Salı ve Çarşamba gökyüzünde açılar zorlayıcı, Perşembe ve Cuma ise daha ılıman bir enerji bizleri bekliyor…

profil
Dolunay Karaca
08.07.2019
Haftalık burç yorumları (8-15 Temmuz)

Koç burcu ve yükselen Koç, içiniz biraz sıkılmış başlıyorsunuz haftaya, özellikle aşk konularında iyi haberler almamışa benziyorsunuz. Bu hafta çok daha güzel haberlerim var size. Yeni bir eğitim programı, yurt dışı tatili için plan program yapmak gibi şeyler size iyi gelecek. Vizyonunuzu genişletmeye ve başka pencerelerden bakmaya ihtiyacınız var. Merkür bu hafta Aslan burcunda Retro hareketine başladı; Yöneticiniz Mars da Aslan burcunda; peki bunlar sizi ne yönde etkileyecek? Merkür’ün geri gitmesi sizleri aşk ve çocuklar hanesinde daha çok düşünmeye itecek, Mars’ın burç değiştirmesi ise sağlık konusunda iyileşme, günlük işlerinizi yoluna koymak; ofiste iş arkadaşlarınızla iyi geçinmek gibi durumlarla sizi destekleyecek. Yani iyi şeyler olacak... Jüpiter, Satürn ve Plüton Retroları ve etkileri devam ederken en azından bunlarla mutlu olalım ve iyimser kalmaya devam edelim.


Boğa burcu ve yükselen Boğa, bu hafta kendi içinize dönük, evinizde, aile büyüklerinizle vakit geçirmek isteyeceksiniz. Ev değiştirmek ve taşınmak isteyen Boğalar için uygun bir zaman dilimi başlamış oluyor. Şöyle ki Merkür burç değiştirerek Aslan burcuna geçiş yaptı ve burada Retro (geri hareket) başladı. Sizin ev hanenizde gerçekleşiyor bu! Ev değiştirme konuları yeniden gündeme gelirken, aile içi yanlış anlaşılmalara açık bir dönem, bazı konuları iki kere düşünmek, hemen her şeye imza atmamak yerinde olacaktır. Hafta ortasında beklenmedik para çıkışlarınız olabilir, bu hafta iş konularında rahatlıyorsunuz sevgili Boğalar, sizi zorlayan, sorun çıkaran kişilerden de kurtuluyorsunuz. Bunu kutlamalısınız. Bu alanda kazanç kapılarınız artacak. Hafta sonu, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için müjdeli haberler var; yalnız olan Boğaların da yüzü gülecek. Ortak iş yaptığınız veya iş aracılığıyla tanıştığınız birisi hayatınıza girebilir.


İkizler burcu ve yükselen İkizler, yeni bir haftaya başlıyoruz, Ay Terazi burcunda; hava grubundan sizlerle uygun etkide; Merkür yönetici gezegeniniz bu hafta Retro’ya başlayarak sizleri biraz içe dönük yapabilir; eski konuları yeniden masaya yatırmanız gerekebilir. Zihinsel olarak sürekli tetikte, meraklı, bilgiye önem veren yapıdaki sizler için biraz duraklama zamanı bu aslında! Retro Aslan burcunda olacağından; kardeşleriniz, yakın çevreniz sizler için önem taşıyor olacak, onların konuları da hayatınızdan hiç eksik olmayacak bu süreçte. Hafta boyunca ayrıca aşk konularınız ön plana çıkıyor. Eşiniz veya sevdiğiniz kişiyle aranızda güzel bir etkileşim oluşacak. İkili faaliyetler, kararlar ve yeni hedefleriniz var hayata dair. Eskiden iş yapmış olduğunuz ve yollarınızı bir sebeple ayırdığınız birisiyle yeniden iş birliğine girmiş bulabilirsiniz bu hafta kendinizi.


Yengeç burcu ve yükselen Yengeç; ofis içinde çalışanlarınızla, iş arkadaşlarınızla beraber kafa kafaya verip düzenlemeler ve günlük rutin işleriniz için şema hazırlamak, bulunduğunuz ortama çeki düzen getirmek, birikmiş faturaları, birikmiş dosyaları toplamak, tüm bunları yaparken de para harcamak durumundasınız. Evet bir süredir Merkür sizin burcunuzdaydı ve artık bu hareketini tamamlayıp Aslan burcuna geçiş yaptı. Retro hareketine başlıyor bu hafta. Sizler için bu avantaj olacak çünkü sizin para hanenizde, yatırım yapmak isteyip de yapmadığınız konularda tekrar düşünmek isteyebilirsiniz; elinize geçen maddi değerlerde artışlar yaşanabilir. Bu hafta geçen haftalara nazaran daha dingin, sakin, biraz rahatlıyoruz bu hafta… Çok fazla sert açı yok, daha ılıman bir atmosferdeyiz. Hafta ortası ve sonuna doğru sağlık konusunda beklenmedik bir gelişme yaşanacak. Kendinizin veya yakın çevrenizden birinin iyileşme haberi gelecek. Bir süredir sağlık konularıyla uğraşan Yengeçler varsa bu alanda düzelmeler olduğunu hissedebilirler. Aşk yaşantınızda ise iş yaptığınız birileri sizi beğeniyor.


Aslan burcu ve yükselen Aslan; güzel bir hafta sizleri bekliyor. Evet Merkür de burcunuza geçiş yaptı, pek çok  gezegenin sizinle olması pek çok konuda avantaj sağlıyor olacak sizlere, bu bir aylık dönemi çok çok iyi değerlendirmelisiniz. Elinizi attığınız işler hızlanıyor, yapmak istedikleriniz, gerçekleşmesini istedikleriniz bir bir olacak bu haftadan itibaren. İlişkileriniz düzelecek, iletişim trafiğiniz iyice hızlanacak, yalnız dedikodulardan, gereksiz konuşma ve laf taşıyan insanlardan uzak durmalısınız bu dönemde; Merkür Retrosu sizin burcunuzda gerçekleşiyor; omuzlar, kollar ve eller hassas olabilir, çok yöne dağılmaktan yorgun düşebilirsiniz. Her şeyi iki kere düşünün! Konuşmalarınız insanları incitebilir, yanlış anlaşılabilirsiniz. Hafta ortası arkadaşlarınızdan şok etkisi yaratan bir haber alabilirsiniz. Çocuklar konusu açılabilir eşinizle aranızda. Hareketli bir süreç sizler için… Hafta sonu ise biraz gergin bir yapıya bürünüyorsunuz. Rutin işler size sıkıcı gelebilir.


Başak burcu ve yükselen Başak; eskiye dair konular gündeminizde, bu hafta evinizle ilgileniyorsunuz, eski hatıralar, albümler, resimler  canlanıyor gözünüzün önünde sanki. Aslında genel olarak Temmuz ayları Başaklar için zor bir aydır, arkadan dönen işler, gizli kapaklı konular, laf taşıyanlar, laf söyleyenler çok olur bu ayda. Bunun sebebi şu; Aslan burcu sizin 12. evinize denk düşüyor ve bu burçta bir stelyum var şu an, Merkür de Retro hareketine başladı ve Aslan burcuna geçti; bir gezegenler topluluğu oluştu arka planınızda. Bu enerjiyi iyi yönde dengelemek pek tabii sizin elinizde. Dua ederek, kendi iç sesinize, yüreğinize yönelerek zaman geçirmeli, ihtiyaçlarınıza kucak açmalı, arzuladıklarınızı düşünüp plan yapmalı, meditasyon, yoga tarzı şeylerle ilgilenip sakinleşmeli, dinginleşmeli, biraz yalnızlığı tercih etmelisiniz. En yakın dostunuz kendinizsiniz! Bunu unutmayın. Bu hafta ortasında hobilerinize, ilgi alanlarınıza yönelecek ve kendinizi geliştirmenin yollarını keşfedeceksiniz. Bu hafta duygularınızı bastırdığınızı, akıl ve mantık arasındaki uyumsuzluğu vurguluyor olacak, sevdiğiniz kişiye açılamıyorsunuz bir türlü.


Terazi burcu ve yükselen Terazi, bu hafta Ay sizin burcunuzda başlıyoruz haftaya. Kendinize olan güveniniz, kişisel bakımlarınız, kendi istek ve hobileriniz ön planda. Merkür Retrosu ise haftaya damga vuruyor! Bu durumda sizler için neler değişecek? Öncelikle arkadaş hanenizde iletişimi kuvvetli insanlarla bir arada olacaksınız, bu insanlardan para konusunda, iş konusunda, maddi değerleriniz konusunda hem destek hem de zorlayıcı etkiler alacaksınız. Yanlış anlaşılmalardan dolayı bir türlü sonuca varamayabilirsiniz. Merkür Retrosunun güzel tarafı, geçmişte küs olduğunuz dargın olduğunuz arkadaşlarınızla barışmak, yanlış anlaşılmaları düzeltmek! Hafta genelinde sosyal ve iletişime açık olacaksınız. Pazarlama, reklam, tanıtım, yazarlık, eğitim gibi konularınız ön planda. Hafta sonu evinizle ve ailenizle ilgilenmek isteyeceksiniz.


Akrep burcu ve yükselen Akrep,  Merkür iletişim ve bilginin gezegeni, öğrenmek, kendimizi nasıl ifade ettiğimizle ilgilidir. İfade şeklimiz, algılama şeklimiz hep bu gezegen tarafından anlatılır. Bu hafta Merkür Retrosu Aslan burcunda başlıyor; etkileyici ve dışa dönük bir durum bu çünkü sizin kariyer hanenizi etkileyecek bir yerleşim, iş konularında çok karışık bir dönem sizleri bekliyor olacak. Ticaretle uğraşanlar için satışların iyi olacağı bir zaman dilimi, birden fazla işle de ilgilenebilirsiniz bu dönem aralığında. Konuşarak  anlatarak, pazarlayarak karşı tarafı ikna eder ve ticaret konularında başarı kazanırsınız. Sıklıkla toplantılar, fikir alışverişleri olabilir. Kendinizi toplum önünde konuşarak, bir şeyler sunarak bulabilirsiniz. Yalnız Merkür’ün Retroda olması iş anlaşmaları açısından, imzalar açısından pek de uygun değil… Böyle bir süreçten geçenler için 1 Ağustos’u beklemeleri yerinde olacaktır. Hafta sonu yakın çevreniz, dostlarınızla katılacağınız güzel organizasyonlarınız olabilir. Aşıksınız!


Yay burcu ve yükselen Yay, kendinizle barışık, iyimser bir ruh halinde başlıyorsunuz haftaya. Yurtdışı seyahatler, yazışmalar, eğitim hayatınız ön planda, medya ve televizyon konularında başarı kazanıyorsunuz. Toplum önünde olacağınız, saygınlık kazanacağınız bir süreç sizleri bekliyor olacak. Merkür, Aslan burcundaki hareketine başladı; Aslan burcunda gezegenler kavuştu. Ateş grubundan sizler için destekleyici etkilere sahip; yalnız Merkür geri harekette olacağından, seyahatler ertelenebilir, hiç umulmadık bir haber gelebilir, eğitim ve yabancılarla ilgili konularda pürüzler çıkabilir. Çarşamba gününden sonra sevdiğiniz kişiden sürpriz bir haber alabilirsiniz. Hafta sonu ise aklınız ve duygularınız çelişiyor, kafanız biraz karışabilir. Bu hangi konularda olacak derseniz, girmek istemediğiniz ortamlarda bulunmak durumunda kalabilirsiniz.


Oğlak burcu ve yükselen Oğlak, bazı fikirler üreteceksiniz, fakat bu fikirler için savaşılması gerekiyor, hemen olması zor görünüyor, mücadele ederek, şartları zorlayarak bunu elde edebilirsiniz. Bu haftaya Ay Terazi burcunda başladık; Merkür burç değiştirerek Aslan burcuna geçti ve Retro’ya başladı; kafanızda yepyeni bir projeye yer açtı. Özellikle birileriyle iş birliği yaparak çalışmak sizin için daha avantajlı olacak. Merkür Retro sürecinde ödemeler, krediler, borçlar artabilir; fakat ummadığınız yerden alacaklı olduğunuz paralar da gelebilir. Konuşmalar ve elektronik eşyalarda sorunlar çıkabilir. Bunlara dikkat etmek gerekli… Hafta ortası sağlığınızla ilgili bir gelişme yaşanabilir, yeni bir diyet programı veya sağlıklı yaşam programına başlayabilirsiniz bunun sonucunda. Hafta sonunda ise uzaklardan gelen biri sizi mutlu edecek, eğitim düşünenler için fırsatlar çıkacak karşınıza, iyi değerlendirmelisiniz.  


Kova burcu ve yükselen Kova, nihayet eşinizle sevdiğiniz kişiyle aranız düzeliyor, birlikte fikir birliği içine girmeye başladınız, daha anlayışlı ve daha iletişimsel bir tablo çiziyorsunuz. Fakat aklınız karışabilir bu dönemde, başka biri daha aklınızı çelebilir, dikkatli olun benden söylemesi… Malum Merkür retrosu başladı ve Aslan burcunda yani sizin ilişki hanenizde! Dolayısıyla bu 3 hafta boyunca ilişkiler karışabilir; mesajlar yanlış atılabilir! Dikkatli olunmalı. Sevdiği kişiden emin olanlar ise ilişkilerini bir üst pozisyona taşıyabilirler. Bu hafta sosyal projelerde sıkça yer alacaksınız, hedeflerinizi belirleyebileceksiniz, insanlar sizinle bir arada olmaktan mutlular; ortaklaşa işlerinizde iyileşme, hedef tutturma döneminiz başlıyor, ödemelerinizi daha kolay yapabileceksiniz, eşinizle birlikte alacağınız tekliflere açıksınız... Hafta sonunda kendinizi biraz dinlemek için izole olmak isteyebilirsiniz.


Balık burcu ve yükselen Balık, haftaya ay Terazi burcunda giriyoruz; duygularınız ve sabrınız yüksek, disiplinli ve iş bitirici bir tavırdasınız. İş konuları güzel gidiyor, sağlık ve yaşam konularında da iyileşmeler var. Merkür bu hafta Aslan burcunda Retro hareketine başlıyor ve 1 Ağustos’a kadar sürecek! Sizin günlük koşuşturmalarınızı , iletişim trafiğinizi alt üst edecek gibi görünüyor. Evcil bir hayvan besleme fikri de her an sizi harekete geçirebilir. Yaptığınız planlar bozulabilir, rutin işlerinizin tarihi değişebilir… Konuşmalarda daha dikkatli olmak gerekli! Hafta ortasından itibaren değişik fikirlerle, hayatınıza farklı bir yön vermek isteyebilirsiniz. Ama siz risk almayı sevmeyen bir yapıdasınız, bu hafta alın bu riski bence, risk almamak sizi aynı yerde tutar bunu unutmayın. Hafta sonunda aşk hayatınız canlanıyor. İlişkiniz varsa, güzel geçireceğiniz, birbirinizi anlayacağınız ve birlikte hareket edebileceğiniz bir dönem. Yok ‘yalnızım’ diyorsanız, bu haftaya çok dikkat edin çünkü aşk her an kapınızı çalabilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler