EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

4 adımda ilkbahar makyajı

İlkbahar-Yaz 2019 katalog çekimleriyle baharı ve hatta yazı karşıladık bile! Nilay Yalçınkaya, Chanel Global Yaratıcı Makyaj ve Renk Tasarımcısı Lucia Pica’nın, Chanel İlkbahar-Yaz 2019 podyumlarında oluşturduğu kusursuz görünümün verdiği ilhamla ilkbahar ve yaz makyajı için 4 ipucu paylaşıyor.

profil
Nilay Yalçınkaya
12.03.2019
4 adımda ilkbahar makyajı

İşe yüzünüzde çok ince bir fondötenle baz oluşturarak başlayın. Unutmayın ki ne kadar ince bir fondöten sürerseniz, cildiniz o kadar taze görünür. Hatta BB krem bile kullanabilirsiniz.


Bu görünümün en sevdiğim yanı kesinlikle güneş gibi parlayan aydınlık ten görünümü. Stik ya da toz yapıdaki bir highlighter ile elmacık kemiklerinizin arka kısmından başlayarak şakaklarınıza doğru parlak bir yol çizin. Farklı tonlardaki ürünlerle gölgelendirme de yapabilirsiniz. Özellikle bronz tonlarla kontür uygulaması başarılı sonuçlar verecektir. Bu arada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aydınlatıcınızı belirli bölgelere lokal olarak uygulamak. Aksi takdirde disko topu gibi parlayabilirsiniz. Aman dikkat!


Bu görünümün en can alıcı yanı neon dudaklar. Zevkinize veya ten renginize göre fuşya ya da turuncu tonlardaki rujunuzla tüm ilgiyi bu bölgeye çekmeye hazır olun. Eğer beyaz tenliyseniz pembe tonları, buğday ya da sarı tonluysanız turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz. 


Doğal görünümü desteklemek için kaşlar çok önemli. Kaş arasındaki boşlukları doldurup, fırça yardımıyla yukarı doğru tarayın. Sabitleyici jel ile de şeklini gün boyu koruma altına alabilirsiniz. Finali ise kirpiklerinizi tek tek ayırıp belirginleştirecek bir maskara ila yapın. İşte hazırsınız.


Önceki ve Sonraki
Haberler