EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

2017'de en sevdiğim 5 maskara

Göz makyajının olmazsa olmaz adımı şüphesiz herkes için maskaradır! Favori maskaralar listeme 2017 için özel bir güncelleme yaptım ve listeye yeni giren favorilerimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım keyifle okursunuz...

profil
Buse Terim
11.10.2017
2017'de en sevdiğim 5 maskara

Too Faced'in ikonikleşmiş ve herkesin 'efsane' olarak nitenlendirdiği maskarasını 6 ay önce kullanmaya başladım. Büyük fırçasıyla kirpiklerde yarattığı dolgunluk çok başarılı. Sadece her rimelde olduğu gibi Too Faced de topaklanma sorunu yaratabiliyor. Sürerken dikkatli sürmek gerekiyor. Kirpikleri ciddi anlamda uzatıyor ve hacim veriyor. Gün içerisinde dökülme ya da sertleşme yapmıyor. Makyaj çantamda her zaman kalacak bir rimel benim için… 

2017'de en sevdiğim 5 maskara

Biliyorsunuz kısa bir süre önce Christian Louboutin de kozmetik alanına giriş yaptı. Açıkçası ürünlerin lansmanına gittiğimde çok etkilenmemiştim. Sadece ambalajları ve dış görünümleri herkes gibi beni de çok etkilemişti. Louboutin'in bu rimelini kuaförümde makyajımı yapan sevgili Şenay sayesinde keşfettim. “Böyle bir rimel yok, kesinlikle kullanmalısın” dedikten sonra denemek üzere kullanmaya başladım. Doğrusunu söylemek gerekirse bugüne kadar kullandığım en iyi rimel oldu diyebilirim. Rimeli sürdükten sonra kirpikleriniz sanki takma kirpik takmış gibi gözüküyor. Ben bu rimeli biraz Benefit'in They're Real maskarasına benzettim. Hacimli bir görünüm yaratmak istiyorsanız bu maskara bunun için ideal oluyor. 

2017'de en sevdiğim 5 maskara

Smashbox en çok satan rimelini yeni versiyonunda suya dayanıklı olarak piyasaya sürdü. Kullandığım diğer rimeller gibi bu rimel de kirpikleri gözle görülür bir şekilde uzatıyor ve hacim veriyor. Bu yazdığım maskaralara kıyasla Smashbox'ın bu ürününe bir puan versem sanırım 10 üzerinden 6 verirdim. Bu puanı vermemi sağlayan en önemli neden fırçasının çok uzun olması ve sürerken beni çok zorlaması oldu. Rimeli sürerken mutlaka ya dağılıyor ya da göze bulaşıyor. 

2017'de en sevdiğim 5 maskara

Bu maskarayı bir önceki favori maskara yazımda da yazmıştım. Sanırım Chanel'in bu rimeli asla vazgeçmeyeceğim klasiklerim arasında hep kalacak. Chanel'in bu maskarasının en sevdiğim özelliği hiçbir zaman diğer rimeller gibi çok yoğun bir yapıya sahip olmaması ama buna rağmen yoğun rimellerle aynı sonucu vermesi. Gün boyu kalıcılığı var ve kirpikleri inanılmaz güzel gösteriyor. 

2017'de en sevdiğim 5 maskara

Kiko'nun kapsül koleksiyonu ile birlikte çıkardığı 'Mini Divas' serisinde siyah göz kalemi ile birlikte satılan bu maskara çok sevdiğim ürünlerden biri oldu. Kiko markasının maskaralarının her zaman başarılı olduğunu düşünüyorum. Eğer Kiko kullanıcısıysanız ve halihazırda farklı rimellerini kullanıyorsanız buna da kesinlikle bir şans vermelisiniz. Ben tüm yazı sadece bu rimelle geçirdim. Hiç makyaj yapmasam bile sadece bu rimeli sürerek günümü geçirdiğim oldu. Bana göre çok doğal ve ipek kirpik hissi veren bir ürün.

 

2017'de en sevdiğim 5 maskara
Önceki ve Sonraki
Haberler