EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - KENDİN YAP

Kendi banyo tuzunu yap

Sonbahara adım adım yaklaştığımız bugünlerde seni günün tüm stresinden arındıracak ya da güne bomba gibi başlatacak tazeleyici banyo tuzu tarifi ile baş başa bırakıyoruz.

Kendi banyo tuzunu yap
Kendi banyo tuzunu yap
Banyo tuzunu kullanım yönteminiz çok çeşitli olabilir. Banyonuza yerleştirip dekor olarak kullanabilir ya da pakete sarıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Dilerseniz bacaklarınıza peeling olarak da kullanabilirsiniz. En güzel kullanım yöntemi ise duşa girince duş kabinine ya da küvete yarım avuç banyo tuzunu döküp, suyu açmanız. Karışımın, kokunun uzun bir günün ardından sizi rahatlatmasına izin verin. Anın tadını çıkarın. Kendi gününüzü güzelleştirin!

Nane esansı ferahlatıcı etkisi üzerine kas ağrılarını dindirerek vücutta rahatlatıcı bir etki yaratır. Okaliptus esansı ise tazelik verir, canlandırıcı bir kokuya sahiptir. Hamilelik ve emzirme döneminde esans kullanımı için mutlaka doktorunuza danışınız. Astım hastaları için okaliptus esansı önerilmemektedir. Gıda boyasını karışıma renk vermesi için kullanılmaktadır. Dilerseniz kullanmayabilirsiniz. Karışımı 3 ay içinde tüketmeyi unutmayın!


Önceki ve Sonraki
Haberler