EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Tatil sonrası bronzluğunuzu koruyacak 7 tavsiye

Eylül ayının gelmesiyle deniz, kum ve güneşe veda ediyoruz ama şehirde yaz devam ediyor. Herkes yaz aylarında saatlerce güneşlenerek elde ettiği bronz cildini korumanın peşinde. Şimdi yaz aylarında kazandığımız bronzluğu şehre taşıma vakti. İşte bronzluğunuzu korumak ve süresini uzatmak isteyenler için 7 öneri…

profil
BT Ekip
10.09.2017
Tatil sonrası bronzluğunuzu koruyacak 7 tavsiye

 Havuç, kavun, kayısı, şeftali, salatalık, kabak, kayısı, maydanoz, domates, brokoli, portakal ve lahanada oldukça bol miktarda A vitamini bulunur. Ayrıca bronzluğunuzu korumak içinde tüketebileceğiniz bir smoothie tarifi de var: 3 adet kayısı, 1 adet havuç, 2 adet salatalık ve 1 adet şeftaliyi katı meyve sıkacağından geçirdikten sonra buz ekliyorsunuz. Böylece bronzluğunuz daha kalıcı hale geliyor.

Ceviz yağı, fındık yağı, kakao yağı, kayısı yağı, havuç yağı ve badem yağı bronzluğun ömrünü uzatan yağlardandır. Bunlardan istediğinizi birebir oranda birbirine karıştırın ve daha sonra tüm vücudunuza uygulayın. 

Plaja gitmeden önce kahvaltınızda yumurtaya yer verin. Yumurtan sayesinde bronzlaşmanız daha kolay ve kalıcı olacaktır.

Cildinizin bronz kalması için içten de beslenmesi gerekir. Vücudunuzu içten susuz bırakırsanız hücreleriniz kurur, vücudunuz nemini kaybeder ve bu da cildinizde soyulmalara neden olur. Bol su tüketimi vücudunuzu nemli tutarak kalıcı bronzluk sağlayacaktır. 

Sıcak su vücudunuzun yandıktan sonra daha çabuk soyulmasına neden olur. Ilık suyla duş aldığınızda, cildiniz sıcak suya oranla daha az rahatlayacak ve böylece cildinizin soyulmasını önleyecektir.

Güneş ışınlarına maruz kalan cildiniz teninizin gerilerek soyulmasına neden olabilir. Bu yüzden banyodan sonra bronzlaşmış teninize mutlaka güneş sonrası için üretilen losyon, krem veya yağ sürün. Böylece kuruyan teniniz nemlenecek ve bronzluğunuz daha kalıcı olacaktır.

Ağda hücrelerinizi kaldırarak onların soyulmasına neden olur. Eğer kalıcı bir bronzluk istiyorsanız ağdadan uzak durun. Onun yerine tatil sonrasında belirli bir süre epilatörden yardım alabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler