GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Şimdi moda ‘Scandi Beauty’ ile güzelleşmek

Yakın zamana kadar Koreli kadınların uyguladığı güzellik bakımlarını ve ürünlerini takip edenler için yeni alternatif İskandinavya ülkelerinden geldi. İskandinav ülkelerinde yetişen endemik bitkilerle yapılan cilt bakım ürünleri, kadınların yeni gözdesi. Esra Sayın, ‘Scandi Beauty’ olarak adlandırılan İskandinav ülkelerine ait güzellik rutinlerini ve ürünlerini yazdı

Şimdi moda ‘Scandi Beauty’ ile güzelleşmek

Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde cildimize ekstra özen göstermemiz gerekiyor. ‘Skincare’ yani cilt bakımı hepimiz için önemli bir kavram. Özellikle pandemi döneminden beri cilt bakımı ve cilt ile ilgili her türlü yeni konu gündemimizde… Bu süreçte cilt bakımı ile ilgili yeni markaları keşfettik, cilt uzmanlarının önerilerini uyguladık, hatta başka ülkelerde bulunan kadınların güzellik sırlarını öğrendik. En güzeli de kendi cildimizi tanıdık ve akıllı birer tüketici olduk.

Hatırlarsanız uzun bir süre Kore kadınlarının cilt bakım ritüellerini yakından takip ettik. Şimdi sıra geldi İskandinav (Nordik) kadınlarının güzellik sırlarına… Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, İzlanda gibi birçok Kuzey Avrupa ülkesini içine alan İskandinavya; coğrafi konumu gereği oldukça soğuk bir bölge. Elbette bu denli soğuk bir coğrafyada kadınların, ciltlerini korumak için önlemler almaları gerekiyor. Ciltlerini nemlendirmek ve korumak İskandinav kadınlarının en büyük sırrı… Peki nasıl? Nordik endemik bitkilerin gücüyle… Aslında burada öncelikle ‘Scandi Beauty’yi anlatmak gerekiyor. Bu kavram, İskandinav kadınlarının güzellik sırlarını içeren bir yaşam tarzı. Scandi Beauty’yi benimseyen kadınlar ‘hygee’ adını verdikleri güzellik rutinlerini uyguluyor. Doğallığı ve sadeliği benimseyen cilt bakım ürünleri ile bu akımı takip eden kadınlar, minimalist cilt bakımını da kendilerine felsefe ediniyor. Nordik içerikli tüm ürünler genellikle kuzey bölgelerdeki kaynaklarından elde edilen E ve C vitaminlerinde doğal mineraller ve antioksidanları barındırıyor.

İskandinav kadınlarının rutin haline getirdikleri cilt bakımları, cilt dokularını ve parlaklığını korumalarını sağlıyor. Sauna yardımıyla da vücuttaki ve ciltteki toksinleri dışarıya atarak, yenilenmiş bir cilde sahip oluyorlar. Serum kullanmak onlar için çok önemli. Özellikle kuru havalarda uygun bir seçenek olan nemlendirici maskeleri haftada iki kez kullanıyorlar. Scandi Beauty’nin önemli bir parçası olan soğuk su, ciltteki gözenekleri açtıktan sonra cilt bakımı için mükemmel bir son adım olarak tercih ediliyor.

Madem ki İskandinav kadınlarının cilt ile ilgili felsefelerini öğrendik, o zaman şimdi sıra geldi Nordik endemik bitkilerle formüle edilen ön plana çıkan, o bölgeye ait markaları ve ürünleri keşfetmeye…

İsveç'in 200 yıllık SPA geleneği ve doğal yaşamından ilham alan L:a Bruket’in Lip Restore Kit’i ile dudaklar mevsim geçişlerinden etkilenmiyor. Peeling, maske ve nemlendiriciden oluşan L:a Bruket Lip Restore Kit ile dudaklar ilkbahar için tazelenerek, her an canlı, parlak ve göz alıcı görüntüye kavuşuyor. Doğal yağlar ve deniz yosununun bir araya gelmesiyle formüle edilen L:a Bruket Recovery Lip Mask, dudakları anında nemlendiriyor. Benzersiz deniz yosunu kompleksi ile harmanlanan maske, uzun süreli nemlendirme sağlıyor. Rahatlık ve esneklik için onarıcı nemlendirici görevi görüyor. Zengin doğal yağlar ile kaplanarak beslenen dudaklar her an dolgun, yumuşak ve ışıltılı kalıyor.

İsveç’in endemik bitkilerini ve doğal termal sularını, kozmetik bilimi ile buluşturan temiz içerikli Celenes by Sweden’ın Herbal serisinde yer alan Dry Touch Yüksek Korumalı Güneş Koruyucu Fluid ile güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Celenes by Sweden Herbal Dry Touch, içeriğindeki İsveç menşeli endemik bitkiler, ekstratlar ve E vitamini sayesinde cildin ışıltısını koruyarak cildi onarıyor, mavi ışık filtresi teknolojisiyle de güneş ışınlarının yanı sıra ekranlardan gelen zararlı ışıklara karşı da cildi korumaya yardımcı oluyor.

Nordik endemik bitkilerinden aldığı gücü bilimin uzmanlığı ile bir araya getiren Bionnex, Kuzey’in eşsiz atmosferini en konsantre haliyle cildinizde hissettiren The Nordea serisi ile bahar aylarındaki dermokozmetik rutininize özel bir dokunuşta bulunuyor. Nordik endemik bitkilerinden aldığı güçle kurulan İsveç merkezli Bionnex Laboratuvarları, doğanın ve bilimin birleşiminden doğan temiz içerikli, etkili ve kalıcı çözümler sunuyor. Bionnex’in doktorlar ve eczacılar tarafından önerilen serileri arasında yer alan The Nordea, bahar aylarına özel dermokozmetik rutininizde Kuzey’in eşsiz atmosferini sizlerle buluşturuyor. Cilt bakımında doğal içeriği önemseyen herkes için iyi bir destek olan Bionnex’in The Nordea Serum Serisi, Kuzey’in endemik bitkilerinden geliştirdiği cilt bakım konsantrasyonları ile gözle görünür sonuçlar vadediyor.

İsveçli güzellik teknoloji markası Foreo’un, dünyanın en ikonik cilt temizleme aleti Luna 4, şimdiye kadarki en iyi versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Luna 4 daha yumuşak silikon dokunma noktaları, kan dolaşımını ve cildin doğal kolajen üretimini artıran beş farklı masaj tekniği, eşsiz ve nazik temizleme modları ile cildinizin en yakın arkadaşı olacak!

Cildinizi hak ettiği terapiyle buluşturan İsveçli Dermalex’in formülleri cilt uzmanları tarafından İsveç’te geliştirilen Dermalex Sensitive Balance serisi, cildinize yazın kaybettiği nemi geri kazandırırken hak ettiği terapiyi sunuyor. Bakım yaparken cildinizi korumaya da odaklanan Dermalex Sensitive Balance serisi, içerisinde bulunan prebiyotikler sayesinde cildinizin doğal dengesini korumasına destek oluyor. Bununla birlikte sahip olduğu Micell & Hyaluronik asit, cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı oluyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler