EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Kışın olumsuz etkilerinin cildinizi kurutup yıpratmasına izin vermeyin. Cildinizi yenilemek, daha canlı, sağlıklı ve taze görünmesi için ise nem oranını maksimum seviyeye getirin. İşte kuru ciltler için en etkili ve en pratik nemlendirme tüyoları...

Kuru ciltler için 4 bakım önerisi

Sağlıklı bir cildin ilk adımı temizlik. Fakat bu durum oldukça hassas bir konu. Kullandığınız temizleme ürününün mutlaka cilt tipinizle uyumlu ve cilt ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklerde olmasına dikkat edin. Aksi taktirde sabun cildinizin ekstra kurumasına neden olur. Sadece su ile yıkayıp gül suyu ile toniklemek de iyi bir alternatif.


Hava sıcaklığının düşmesiyle cildin kendini koruma ve savunma mekanizması da düşüşe geçer. Sonuç olarak cildin nem seviyesi azalır ve kurumaya başlar. Bu durum kuru ciltler için ekstra önem taşır. Çünkü böyle bir durumda cildiniz normal günlük bir nemlendiriciden çok daha fazlasına ihtiyaç duyar. Daha kalın bir yapıya ve zengin içeriklere sahip olan yoğun bakım kremleri cildinizi hızlıca nemlendirmenize yardımcı olacaktır.

 


Kışın kuruyan ve pul pul dökülen cildinizi ölü derilerden arındırmak için peeling etkili bir yol. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta, cildiniz ekstra kuru ve hassas ise cildinizi tahriş etmeden arındırmak için mikro tanecikli yumuşak bir peeling kullanmanız.  Evde kendinizin yapabileceği bir peeling ile cildinizi yenileyebilir ve nemlenmesine destek verebilirsiniz. Bunun için 1 çorba kaşığı Türk kahvesinin içerisine 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı da bal ekleyip karıştırın. Karışımı yüzünüzde, dudaklarınızda, ellerinizde ve tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz.


Cildinizi kısa sürede nemlendirmek ve kaybettiği enerjiyi geri kazandırmak için nem maskelerinden yardım alın. Güçlü içerikleriyle dakikalar içerisinde nem seviyesini artırmayı hedefleyen maskelerle çok daha parlak, aydınlık ve taze bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bonus: Hassas ve kuru ciltler için bakım önerileri


Önceki ve Sonraki
Haberler