EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kaş uzatmak için öneriler

Kaşlar yüzde ifadeyi belirleyen en önemli nokta. Durum böyle olunca daha gür ve şekilli kaşlar için doğru ürünlerle doğru bakım da şart. İşte pratik kaş tüyoları...

profil
Nilay Yalçınkaya
12.06.2019
Kaş uzatmak için öneriler

1. Güçlendirin

Kaşlarınızı beslemek ve güçlendirmek için öncelikle bakım yağları veya serumlardan destek alın. İnce ve seyrek kaşlarınızı güçlendirmek için yoğun bakım çok önemli. E vitamini ampulü, tatlı badem yağı karışımı evde kendi kaş serumunuzu yapmak için iyi bir karışım. Her akşam yatmadan düzenli olarak sürerseniz birkaç hafta içinde kaşlarınızın uzadığını fark edebilirsiniz. Bunun yanında özel kaş yağları ve serumları da iyi bir yöntem. Tabii bu konuda düzenli ürün kullanımının şart olduğunu vurgulamak gerek. 

 

2. Boşlukları doldurun

Kaşlarınızın dolgun, şekilli ve yoğun görünmesinin en kolay yollarından biri de onları boyamak. Bunun için piyasada çok etkili ve çeşitli kaş kalemleri, jeller, far ve maskaralar bulunuyor. En doğal ve iyi sonucu almak için kaş yapınıza ve rengine uygun ürünü seçmeye özen gösterin. Eğer kaşlarınız çok açık renkliyse kaş maskaralarını, seyrekse boşlukları doldurmak için kaş farı ve jellerini tercih edebilirsiniz. Hassas ve ince telli kaşlara sahipseniz kaş kalemlerini kullanmamaya özen gösterin çünkü kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir. Bunun için kaş farlarından yardım alın. 

Bonus: Kaşlarınız için çok daha özel bir uygulama gerektiğini düşünüyorsanız, kaş kaldırma ameliyatı hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. 
 

Önceki ve Sonraki
Haberler