GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

İyi hissettiren 10 sabun

El temizliğinin hayatımızın merkezine yerleştiği bu günlerde, özel formülleri ve kokuları ile fark yaratan birbirinden ilgi çekici 10 sabunu bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
19.06.2020
İyi hissettiren 10 sabun

Homemade Aromaterapi'nin özal tasarım cam şişede sunduğu kastil sabunları zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, biberiye ekstratı, patchouli uçucu yağı, melez lavanta uçucu yağı gibi doğal hammaddeler ve % 100 saf uçucu yağlar ile formüle ediliyor. Sentetik boya ve koruyucu içermiyor.  Cildinizi temizleyerek canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olan bir sıvı sabun alternatifi... El, yüz ve vücut temizliğinde kullanabilirsiniz. Ellerimizi sık sık yıkadığımız bu günlerde nemlendirici kullanma ihtiyacınızı oldukça azaltıyor. 


Atelier Rebul'un Eczacılık Koleksiyonu Geleneksel Sabunu, doğal yağlar, Hindistan Cevizi Suyu ve saf uçucu yağlar ile formüle edilen bir ürün. Sülfat, sentetik parfüm ve renklendirici içermiyor. Geleneksel yöntemle üretilen ve pre+probiyotiklerle zenginleştirilen formül, cildi nazikçe arındırırken, aynı zamanda besliyor, geriye yumuşak ve nemli bir his bırakıyor. El, yüz ve vücut temizliğinde kullanabilirsiniz. Bu sabunun sakinleştirici Lavanta ve Nane saf uçucu yağlarının karışımından meydana gelen %100 doğal kokusu, hem vücudunuzu hem de zihninizi rahatlatmaya yardımcı oluyor. Sülfat, sentetik parfüm, mineral yağ, paraben, fitalat, suni renklendirici, silikon içermediği için de tercih edilen bir alternatif...


Body Shop'un Hindistan Cevizi, Satsuma, Çilek, Mango gibi iştah açıcı esanslar ile dikkat çeken sabun çeşitleri arasında gerçek gül yaprakları ve gül esansı içeren British Rose'un ayrı bir yeri var. İngiltere'den elle toplanmış güllerin esansını ve gerçek gül yaprakları içeren bu sabun cildinizi güzel kokular eşliğinde arındırıyor. Cilde masaj yaparak sürdüğünüzde peeling etkisinden faydalanabileceğiniz bu sabun yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için oldukça yardımcı. Bol köpüren formülü %100 vegan...


INCIA'nın doğal temizlik ve bakım ürünleri yer altı sularını kirletmeyen ve doğaya zarar vermeyen formülleri ile öne çıkıyor. Bu sabun da markanın diğer ürünleri gibi mineral yağ, silikon, paraben, sentetik koruyucular, petrol kimyasalları, kimyasal köpürtücüler, boya ve sentetik koku içermiyor. Cilt florası ile %100 uyumlu olan nemlendirici etkili bu sıvı sabunda Saf Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı, Sirke, Hint Yağı, Gliserin, Aspir Yağ, Aynı Sefa Yağı, Buğday Yağı, Fesleğen Yağı, Lavandin Yağı bulunuyor. Ambalajı ise doğada %100 geri dönüşüm sağlıyor.


Maison Pereja'nın Antik Şehirler koleksiyonuna ait  Aspendos serisi, Akdeniz'in portakal çiçeği kokusunu banyonuza taşıyan bir formül. Sülfat ve paraben içermediği için de tercih edebileceğiniz bu sabun ellerinizi yıkadıktan saatler sonra bile mis kokulu, ferahlatıcı etkisini koruyor. Aynı serinin duş jellerini de inceleyebilirsiniz. 


Hem çocuklar hem de yetişkinler için banyoya eğlence katan bir alternatif! It's Not Easy Being Green Soap canlandırıcı,  enerji verici etkili misket limon ve limon yağı özü içeren bir sabun dilimi. El ve vücut temizliği için uygun...


Siveno gerçek anlamda bitkisel ürünler geliştiren bir marka, hiçbir ürünü sentetik koku ve boya, petrokimyasal, paraben, SLS ve sentetik köpürtücüler içermiyor. Ürünlerini doğada çözünebilen ve insan sağlığına zarar vermeyen gıda tipi ambalajlarda sunuyor. Markanın sabunları da vegan içeriklerle üretilen ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünler. Defne yağının arındırıcı etkisini, zeytinyağı ve hint yağının nemlendirici gücüyle buluşturan bu doğal sabunu duşta da kullanabilirsiniz.


Hatice Teyze Kakao ve Vanilyalı Sabun buram buram kakao, mis gibi vanilya kokan doğal bir alternatif.  Zeytinyağı, toz kakao, saf vanilya, Hindistan cevizi yağı ve kül suyundan hazırlanıyor. Aromaterapi saatlerinizin vazgeçilmezi olabilecek bu sabunu hem el hem de vücut temizliğinde kullanabilirsiniz. 


Nesti Dante sabunları Toskana Vadisi'nin dünya çapında ünlü markalarından... İtalyan kültürünü taşıyan markanın sabunları Akdeniz'in çeşitli çiçeklerini ve meyvelerini içeriyor. Şık ambalajları sayesinde hediye alternatifi olarak da düşünülebilir. Türkiye'de Beymen mağazalarında ve online satışta bulunabiliyor.


Atelier Rebul'un İstanbul'dan ilham alarak yarattığı gizemli, sıcak, baharatlı İstanbul koleksiyonunun bir parçası olan bu sıvı sabun yoğun nemlendirme özelliğine sahip. Tasarımında saray ve hamam detaylarını, kokusunda ise Mısır Çarşısı’ndaki baharatları (safran, karanfil, tarçın) taşıyan özel formülü ile cildi temizlerken kurutmuyor, nemlendiriyor ve yumuşatıyor. Cildin günlük temizlik ve bakımını sağlamada oldukça etkili. Paraben içermiyor.

Bonus: Fark yaratan 10 kolonya


Önceki ve Sonraki
Haberler