EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Evde yapabileceğiniz bir peeling tarifi

Konu ölü derilerden arınmak ve cildi yenilemekse bu konunun en güçlü kahramanları peelingler. Temiz ve yumuşacık bir cilt için bakım ritüelinize peeling ürünlerini ve evde yapabileceğiniz peeling tarifini mutlaka ekleyin.

profil
Nilay Yalçınkaya
24.06.2019
Evde yapabileceğiniz bir peeling tarifi

Peelingler, cildin ölü derilerden arınmasına yardımcı olmak, cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlamak, gözenekleri temizlemek, cilde sürülen krem ve serumların daha iyi nüfuz etmesine destek vermek için oldukça etkili bakım ürünleridir. İçerdiği mikro tanecik ve granüllerle cildin üst yüzeyini soyarak, ölü derilerin giderilmesinde etkilidir. Ayrıca içerdikleri besleyici yağlarla cilt bakımına da destek verirler. Özellikle yazın güneşten kuruyan ve soyulan cildinizi yenileyip, pürüzsüz görünmesi için mutlaka bakım ritüelinize eklemelisiniz.

Ev yapımı peeling tarifi
Kadifemsi bir cilt dokusu elde etmek için, evde kolayca yapabileceğiniz kolay ve etkili bu peeling tarifini deneyin. Geniş bir kasenin içerisine 1 kahve fincanı toz şeker, 2 çorba kaşığı bal, 1 çay kaşığı Türk kahvesi, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı (yoksa zeytinyağını 2 ölçek koyun) ekleyin. Karışımı yüzünüze, ellerinize, dudaklarınıza ve tüm vücudunuza dairesel hareketlerle ve nazikçe uygulayın. Eğer hassas bir cildiniz varsa sadece kahve, bal ve zeytinyağı karışımıyla yapabilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler