EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

En etkili 10 serum

Cilt tipinize uygun yoğun bakım sağlarken bir yandan da yaşlanma karşıtı etki gösteren serumlar kurtarıcı seçeneklerden. BT Ekip olarak denedik ve en etkili 10 serumu sizler için anlattık...

profil
BT Ekip
28.05.2019
En etkili 10 serum

Nermin: Kiehl's Midnight Recovery Concentrate kullanmaya başladıktan sonra etkisini gözle görülür derecede fark edeceğiniz süper bir ürün! Özellikle düzenli kullanımdan sonra 2-3 gün içerisinde değişikliği fark edeceksiniz. Cildinize ışıltı veriyor ve daha genç bir görünüm sağlıyor.


Şule: İçerisinde bulunan buğday tohumu ve vitamin yönünden oldukça zengin, farklı yağların birleşimiyle oluşturulurmuş bir serum. İlk kullanımda da fark edeceğiniz gibi hızlıca emiliyor ve yağlı bir his bırakmıyor. Cildiniz kuru ise sizin için kurtarıcı bir ürün olacaktır. Gece uyumadan önce makyajdan arındırılmış cilde uygulamanız halinde sabah nemli ve yumuşak bir ciltle uyanacaksınız.

 

 


Özlem: Üç farklı molekül ağırlığında Hyalüronik Asit içeren Hyaluronic® patentli serum cildin katmanlarına inerek yoğun nemlendirme ve yeniden yapılandırma hedeflenen bir ürün. Ciltte bıraktığı bebeksi his, lekelere iyi gelişi, kırışıklık oluşumunu engellemesi ve daha birçok özelliği ile kendisine hayran bırakıyor! ‘Önerir misin?’ derseniz yanıtım ‘kesinlikle öneririm’ şeklinde olacaktır… Sabah cildimi yıkadıktan sonra tüm yüzüme sürüp üzerine nemlendiricimi sürüyorum. Hyaluronic asitin en büyük etkisi cildin su tutma kapasitesini arttırarak cildin daha nemli ve dolgun olmasını sağlaması… Düzenli kullanımda ciltteki ince kırışıklıklarda gözle görülür azalma oluyor. Kullanmaya başladıktan yaklaşık iki hafta sonra ciltte gözle görülür bir değişim başlıyor. Bu yüzden kesinlikle öneriyorum.


Nermin: Cildinizde koyu lekeler ve renk tonu eşitsizliği var ise kullanmanız gereken bir ürün. Sabah ve akşam yüz - boyun çevrenize krem kullanmadan önce uygularsanız kısa sürede hem leke sorununu hem de koyu halkalardaki iyileşmeyi görebilirsiniz.


Özlem: Etkisi yıllardır süren araştırmalarla kanıtlanmış olan mucizevi bir serum. Porselen görünümünde bebek gibi bir cilt istiyorsanız kendinizi bu seruma emanet edin. Ürünü kullandığım dönemlerde cildimin dinlenmiş olduğunu bariz bir şekilde görüyorum. Huzurlu bir şekilde uyuduğunuzda sabah cildinizde o dinlenmiş görünümle karşılaşırsınız, işte cildim aynen böyle bir görünüm alıyor. Bu ürün anlık etki yapan ürünlerden değil, etkisini uzun vadede yıllar içinde yaşıtlarınızla cildinizi kıyasladığınızda görebilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim!


Merve: Serum olarak kullandığım tek marka Darphin ve oldukça memnunum. Beyaz tenliyim, yüzümde kızarıklık ve kılcal damarların belirginleşmesi gibi sorunlar oluyor. Bu serumu her gece yüzümü temizledikten sonra düzenli olarak kullanıyorum. Hem bahsettiğim şikayetlerim için hem de etkin hücre yenileme özelliği ile ince çizgilerin giderilmesinde oldukça yardımcı oluyor.  Serumu sürdükten sonra cildiniz hemen emiyor,yağlı bir his olmuyor ve cildi nemli tutuyor. En önemlisi paraben ve alkol benzeri maddeler içermiyor.


Kübra: Yoğun günlerin sonunda cildimi önce arındırıp temizliyorum. Ardından Lierac Mesolift Serum uyguluyorum. Cildimdeki değişimi anında fark ediyorum. Canlı, pırıltılı ve daha dolgun bir görünüm elde ediyorum. Bu serum yorgun günlerin kurtarıcısı diyebiliriz.


Kübra: C vitamini içeren bu ampülü bir hafta boyunca sabah-akşam düzenli kullandım. Birkaç gün içinde cilt lekelerimde açılma ve cilt rengimde dengelenme oldu. Cilt renginizi dengeleme ve lekelere karşı önlem almak gibi bir amacınız varsa tavsiye ederim. 


Şule: Bu serum ailemizdeki tüm kadınların favori ürünlerinden biri! Ben yorgun ve uykusuz dönemlerde tercih ediyorum, annem ise düzenli olarak kullanıyor. Bir gecede dinlenmiş ve ışıl ışıl bir görünüm elde etmemi sağlıyor. Annemin ise düzenli kullanımda kırışıklık görünümünü oldukça azalttı. Organik esansiyel yağın kokusu da oldukça hoş, bu koku uykuya geçişi de keyiflendiriyor. 


Çağla: 30. yaşla birlikte ortaya çıkan ilk kırışıklıklar cilt bakımını günlük rutinde önceliğim haline getirdi. Başarılı sonuç aldığım ürünlerin başında Clinique Smart Custom-Repair Serum Akıllı Onarım Serumu geliyor. Günde iki kez kullanılması önerilen bu ürünü –itiraf etmeliyim ki- günde 1 kez geceleri kullanıyorum ama buna rağmen sonuç aldım. Avucuma aldığım az miktarda ürünü yüzüme aşağıdan yukarı doğru masaj uygulayarak kullanıyorum. Ellerimde kalanı ise boynum için değerlendiriyorum. Hem kırışıklıkları onarmada hem de kızarıklık sebebiyle görülen cillteki renk farklılıklarını ortadan kaldırmada etkili…


Önceki ve Sonraki
Haberler