EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Günlük bakım rutinimizde yer alan kozmetik ürünlerini fazla ve çok sık kullandığımızda cilt sağlımızı farkında olmadan tehlikeye atıyoruz. Dikkatli kullanmanız gereken ürünleri sizin için derledik.

profil
BT Ekip
07.10.2017
Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Çoğu makyaj bazı içeriğinde silikon bulunduruyor.  Silikon gözeneklerin pürüzsüz hale gelmesine yardımcı olsa da, ter ve yağları tutup dökülmelere neden oluyor. Özel bir gece için veya cildinizin biraz yardıma ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz zaman bazları kullanın. Ayrıca, silikonun cildinizden tamamen temizlenmesine yardımcı olacak iyi bir temizleyici kullandığınızdan emin olun.

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Arındırıcı şampuanlar saçınızdaki kalıntıları temizlemek ve saçınıza detoks yapmak için iyi bir ürün olabilir. Hangi arındırıcı şampuanı kullanırsanız kullanın hepsi saç köklerinizin ve kafa derinizin sağlıklı kalmasına yarayan sebumun çoğunu yok eder. Sebum olmadan, saçlarınız aşırı kuruyabilir ve kırılmaya  başlayabilir. Bu nedenle arındırıcı şampuanların haftada bir kez  veya gerekiyorsa  haftada en fazla iki kez kullanmanız tavsiye ediliyor.

Temizleme fırçalarıyla yüzümüzün daha iyi temizlendiğini düşünürüz. Yumuşak başlıklı temizleme fırçaları bile cildinizin kurumasına, sivilcelenmesine ve hatta sedef hastalığına ve egzamaya neden olabilir. Bu ürünleri haftada birkaç gün kullanmaya çalışın. Özellikle geceleri normalden fazla makyaj yaptığınızda kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Mat sıvı rujların kalıcılığı gerçekten çok etkili fakat bu kalıcılığı elde etmek için bu rujların içinde bulunan maddeler dudaklarınızda  aşınma ve yıpranmaya neden olabiliyor. İçinde hindistancevizi yağı bulunan ürünlerle rujlarınızı çıkarabilirsiniz. Dudaklarınızı doğal halinde bırakarak veya renklendirilmiş bir dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarınızı dinlendirebilirsiniz.

 

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Saç kremlerini duşta en çok kullandığımız ürünlerin başında gelse de aslında saçlarımızı ağırlaştırıp yağlandırabiliyor. Hatta matlaştırıyor. Saç kremini saçınıza dibinden itibaren değil yanlızca uçlarına sürmeye özen gösterin. Duştayken saçınızı kremledikten sonra saçınızı iyice durulamaya dikkat edin.

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Takma kirpikler bazılarımız için günlük, bazılarımız içinse özel gecelerde vazgeçilmez olabiliyor. Fakat takma kirpikleri takarken kullandığımız yapışkan biz farketmeden kendi kirpiklerimize zarar verip dökülmesine neden olabiliyor. Sadece çok özel günlerde takma kirpik kullanmaya çalışın böylece kirpiklerinizin ömrünü uzatmış olursunuz.

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Kuru şampuanlar birçok zaman hayat kurtarıcı olsa da çok fazla kullanımda  oldukça zararlı. Sürekli kullanıldığında saçlarınızda kalıntılara neden oluyor ve temizlenmesini daha da zorlaştırıyor. Saçınızda kalıntılar fazlalaştıkça saçınızda oksijen azalıyor. Böylece saçınızın uzaması engelleniyor. Kuru şampuanın en uygun kullanımı haftada bir kere. Fakat kullandıktan sonra saçınızın kalıntılarının tamamen temizlendiğinden emin olun.

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü

Vücudumuza peeling yaptığımızda daha derinlemesine bir temizlik hissetsek de peelingler vücudumuzdaki yararlı kollajeni yok ederek sivilcelenmeye , güneş hasarlarına, hatta kanamalara ya da daha kötüsü lekelenmeye karşı cildinizi savunmasız bırakabilir. Peelingleri haftada yanlızca bir kere kullanmaya özen gösterin. 

Dikkatli kullanmanız gereken 8 kozmetik ürünü
Önceki ve Sonraki
Haberler