EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cildi sıkılaştıran 3 yöntem

Belirginleşen mimik çizgileri, yaşlanma belirtileri ve cildin elastiket kaybı için dolgu ve botoks gibi işlemlerin ihtiyacını ertelemek mümkün! Çağla Meknuze Kırant, evde uygulayabileceğiniz cilt sıkılaştırma yöntemlerini bir araya getirdi.

profil
BT Ekip
24.08.2021
Cildi sıkılaştıran 3 yöntem

Genellikle 30'lu yaşlardan itibaren kolajenin azalmasıyla birlikte cildin sıkılığını kaybetmesi sarkmalara ve kırışıklıklara neden oluyor. Botoks ve dolgu gibi operasyon ihtiyaçlarını ertelemenizi sağlayan çözümlerin başında ise 'yüz sıkılaştırma cihazları' geliyor. ABD, Almanya, Malezya, Singapur, Japonya gibi birçok ülkede satışı yapılan Lebody'nin Yüz Sıkılaştırma Cihazı 'Lebody Face Fitness' da etkili yöntemlerden biri olarak tavsiye ediliyor. Cihaz, EMS (Elektrikli Kas Stimülasyonu) sistemi ile çalışıyor. Yüzünüzde ve boynunuzda bulunan 9 kası EMS teknolojisi ile uyararak kasılıp esnemesini sağlıyor. Kasılıp esneyen yüz kasları zaman içersinde güçleniyor ve cilt elastikiyet kazanıyor. Kasların güçlenmesi, yüzünüzün sıkılaşmasını ve sarkmaların toparlanmasını sağlıyor.


İyileştirici ve enerji dengeleyici kullanımı eski Doğu tıbbına dayanan Gua Sha Taşları, kan dolaşımını ve lenfatik drenajı arttırmaya yardımcı oluyor. Sadece birkaç dakikalık uygulama ile cildinizde kısa sürede büyük değişimler yaratıyor. Ancak Gua Sha Taşı adı altında satılan ürünlerin gerçekten doğal taş olduğuna emin olmalısınız. Aurelia Geneve gibi %100 doğal ve sertifikalı ürünleri seçmeniz tam fayda sağlamanız açısından önem taşıyor.  Aurelia Geneve Kalp Şekilli Ametist Taşı, doğal ametist taşından yapılan, mor renkli bir taş; kaygı giderici ve rahatlatıcı özelliği ile mutluluk veriyor ve negatif enerjiyi temizliyor. Cilt elastikiyetini düzenleyen Gua Sha taşı, kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri üzerinde de etkili oluyor. Çizgileri açıyor ve cildi sıkılaştırıyor. Yapılan araştırmalara göre Gua Sha kullanımı sonrası yüzdeki kan dolaşımı %400 oranında arttırıyor. Bunun yanı sıra göz çevresindeki sarkma, koyu halka, torba ve çizgileri de hafifletiyor. Aurelia Geneve Kalp Şekilli Pembe Kuvars Taşı ise doğal gül kuvars kristalinden yapılan bir taş ve kalp çakrasını dengeliyor. İyi hissettiren bir taş olarak bilinen gül kuvars; şefkati, hassasiyeti, bağışlayıcılığı ve kendini sevmeyi teşvik ediyor. 45 derecelik bir açıyla aşağıdan yukarıya doğru her gün yapacağınız birkaç dakikalık yüz masajı, cildinizde kısa sürede büyük değişimler yaratıyor. 


Dünyanın dört bir yanında her kesimden kadının favori rutinlerinden biri haline gelen Yüz Yogası'nda temel amaç, yüz kaslarını doğru bir şekilde çalıştırarak yüzün gerginliğini azaltmak ve sıkılaşmasını sağlamak. Bu hareketler lenfatik sistemi yani kan dolaşımını harekete geçirdiği için ciltteki ödemi atıyor,  şişlikleri gideriyor ve göz altındaki mor halkalara bile çözüm oluyor. Göz çevresi, kaş arası, sarkan yanaklar ve gıdı gibi çeşitli bölgeler için dopru hareketleri güvenilir uzmanların video kayıtlarından takip edebilirsiniz. Düzenli uyku ve sağlıklı beslenme ile desteklemelisiniz.

Bonus: Cildi gençleştiren 10 öneri


Önceki ve Sonraki
Haberler