EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

4 adımda çatlaklara son

Çatlaklar, kadınların en can sıkıcı kozmetik problemlerinden biridir. En çok karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna vücut alanlarının hızlı büyüdüğü, şekillendiği veya aşırı kilo değişimleri neden oluyor. Sizler için çatlaklarla savaşmada etkili 4 yöntemi derledik.

profil
BT Ekip
22.12.2016
4 adımda çatlaklara son

Çatlak oluşumunda birçok faktör etkilidir. Genetik olarak şanslı olan bazı kadınlarda hayatının hiçbir döneminde bir tane bile çatlak oluşmazken, bazı kadınlarda 4-5 kilogramlık kilo değişimlerinde bile çatlaklar oluşabiliyor.  Önleminizi almak için bol bol su için; nemli bir cilt daha kolay esneyecektir. 

4 adımda çatlaklara son

En güzel çatlak, henüz oluşmamış çatlaktır, yani çatlaklar oluşmadan, çeşitli önlemlerle, ısrarlı bir bakımla engellemek gerek. En etkili bakım önerilerinden biri ise cildinizi her daim nemlendirmek. Sabah ve akşamları günde 2 kere uygulayacağınız çatlaklarla savaşan yağlar cildinizin esneme kapasitesini artıracaktır. Özellikle hamilelik döneminde iyi bir nemlendirici bakım yağı/kremi edinin. Bizim favorimiz ise Bio-Oil oldu.

4 adımda çatlaklara son
4 adımda çatlaklara son

Çatlaklar cildin aşırı gerilmesi sonucunda, derideki elastik dokuda oluşan yırtıklardır aslında. Vücudunuzdaki ani kilo iniş ve çıkışları derinizin gerilmesine neden olur. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programıyla kilolunuzu sabitlemeye çalışın.

4 adımda çatlaklara son

Esnek bir vücutta çatlak oluşma riskini azaltırsınız. Vücudunuzu esnetmek için de spor yapmak şart. Pilates ve yoga en popüler seçenek olarak gözükse de gün içinde yapacağınız yürüyüşlerde vücudunuzu güçlendirir.

4 adımda çatlaklara son
Önceki ve Sonraki
Haberler