EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

3 basit malzeme ile ev yapımı el kremi

Bu dönemde sıkça yıkadığımız ellerimiz her zamankinden daha fazla kuruyor. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu el kremi tarifi ile ellerinizdeki yıpranmış görüntüyü onarabilir ve cildinizi derinlemesine besleyebilirsiniz. Irmak Peltekoğlu paylaştı...

profil
Irmak Peltekoğlu
26.05.2020
3 basit malzeme ile ev yapımı el kremi

Ellerinizdeki yıpranma ve kurumayı onaracak bu losyonu yapmak için ihtiyacınız olan üç malzeme gliserin, limon suyu ve gül suyu. Gliserin, cildinizi yumuşatarak nemi hapseder ve kuruluk kaynaklı oluşan çatlakları onarır. Aynı zamanda ciltteki yaraları iz bırakmadan çabuk iyileştirmek için de kullanılan gliserin, suyun buharlaşmasını önleyerek cildinizin her daim nemli kalmasını sağlar ve cilt bariyerini güçlendirir. Limon suyu ise doğal bir parlatıcı görevi görerek cildi aydınlatır, kuru ciltleri nemlendirir ve tırnakları güçlendirir. Cilt bakımında yıllardır bir sürü kadının favorisi haline gelen gül suyu da cildin pH dengesini koruyarak cildi yatıştırır ve nemlendirir. 

Mutlaka okuyun: Limon kabuğunun 6 faydası


İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı gliserin
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 7-8 damla gül suyu

Gliserin ve limon suyunu bir kâsede karıştırdıktan sonra gül suyunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra losyonunuzu hava geçirmeyen bir kavanoza boşaltın. Bu şekilde losyonunuzun daha uzun süre bozulmadan dayanmasını sağlayacaksınız. Son olarak da nemlenmiş ellerin keyfini çıkarın.

Bonus: Kahve telvesi ve bal ile el bakımı


Önceki ve Sonraki
Haberler