EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Meghan Markle ve Prens Harry saraydan ayrıldı

Meghan Markle ve Prens Harry'nin dün yaptıkları sosyal medya paylaşımı ile kraliyetten ve kraliyet kaynaklarından ayrıldıklarını duyurmaları tüm dünyada yankı uyandırdı. Peki çift bundan sonraki hayatlarına nasıl devam edecek?

profil
BT Ekip
10.01.2020
Meghan Markle ve Prens Harry saraydan ayrıldı

Artık İngiliz kraliyet ailesinin resmi görevlerini üstlenmeyeceklerini ve kendi paralarını kazanarak bağımsız yaşayacaklarını açıklayan çiftin bu kararını Kraliçe Elizabeth, Prens Charles ve Prens William medyadan öğrendi. Çift sosyal medya hesabından kraliyetin üst düzey üyeliğinden çekildiklerini, mali açıdan bağımsız olmayı ve çalışmayı planladıklarını, bunu yaparken de Kraliçe'ye tam desteklerini vermeye devam edeceklerini belirtti. Bu kararı aylarca düşünerek aldıklarını belirten çift, hayatlarını İngiltere ve Kuzey Amerika arasında gidip gelerek geçireceklerini ekledi. Buckingham Sarayı haber karşısında,  “Sussex Dükü ve Düşesi’nin kararları erken bir karardır. Farklı bir yaklaşım arzusunda olmalarını anlıyoruz ancak bunlar, üzerinde çalışılması için zaman gerektiren karışık konular” ifadesini kullandı.   

Devlet bütçesinden aldıkları maaştan vazgeçen çift düğün ve ev masraflarını kamu hesaplarına iade edecek mi? Prens Charles’ın kişisel servetinden aktarılan 1,2 milyar sterlinlik nakitten vazgeçiyorlar mı? Bu soruların yanıtı henüz bilinmiyor.

Servet değerinde anlaşma haberleri 

Haberi, İngiltere'nin AB'den ayrılma süreci olan Brexit'e benzeterek 'Megxit' koduyla duyuran basın Meghan Markle'ın Prens Harry'yi kraliyetten kopardığı yorumunu yaptı. Markle'ın Hollywood günlerine dönmek istediği ve şimdiden servet değerinde anlaşmalar yaptığı konuşuluyor. 

Bonus: Meghan Markle ve Prens Harry'nin evlilik hikayesi

 

Önceki ve Sonraki
Haberler