EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Yılın en renkli, en ışıl ışıl zamanına geldik. Artık sadece sayılı günler kaldı 2017’e merhaba dememize. Muhtemelen birçoğumuz şimdiden heyecanlanmaya hatta hayaller kurmaya bile başlamıştır ama henüz yılbaşı ruhuna girmemiş olanlar varsa diye içinizi yeni yıl neşesiyle dolduracak film önerileri bizden size ufak bir hediye olsun.

profil
BT Ekip
06.12.2016
Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Konu yılbaşı filmleri ise hemen hemen her yerde karşınıza çıkacak bir film, “Aşk Her Yerde”. Birçok ünlü ismin yer aldığı film kesinlikle yılbaşı hakkında yapılmış en iç ısıtan filmlerden. Londra’nın büyülü Noel zamanında geçen film farklı karakterlerin birbirleriyle bir noktada kesişen aşk hikâyelerini konu alıyor. Ve herkese önemli bir mesaj veriyor: Kim olursanız olun aşktan kaçamazsınız!

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

John Cusack ve Kate Beckinsale’in başrollerini paylaştığı filmde bir dükkânda tesadüfen tanışan çiftin hikâyesi konu alınıyor. Sıradan bir sohbetle başlayan tanışma inanılmaz bir geceye dönüşüyor. Birkaç yıl sonra geçirdikleri o muhteşem gece akıllarına düşüyor ve birbirlerine âşık olduklarını fark eden çiftin geriye yapacak tek şey kalıyor: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak.

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Biri Londra’da diğeri Los Angeles’da yaşayan iki kadın, erkeklerle ilişkilerinde sıkıntı çekmektedirler. Bir gün yaşadıkları evleri takas etmeye karar veriyorlar ve hikâye böyle başlıyor. Filmin kadrosunda Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Ben bu filmi izlemedim diyen yoktur aramızda, öyle değil mi? Belki çocukluğumuzdan beri her sene sonunda bu filmi izlesek de yine de sıkılmıyoruz. Şuan 36 yaşında olsa da bizim için hep filmdeki haliyle kalacak olan Macaulay Culkin’in ailesi tarafından unutulduğu evde yaşadığı maceraların yer aldığı film, karlı bahçeler ve ışıl ışıl süslerle sizi tekrar filmi izlemeye davet ediyor. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Tim Burton denince akla gelen ilk filmlerden biri olan “Noel Gecesi Kâbusu”, stopmotion tekniğiyle çekilmiş müzikal animasyon olma özelliğini de taşıyor. 1993 yapımı bu filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington'un hanedanlığı, Halloweentown'da geçen komik olaylar işlenmektedir. Fantastik filmlerden hoşlanıyorsanız, bu filmi kesinlikle kaçırmamalısınız. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Charles Dickens’ın aynı adlı hikâyesinden esinlenilen "A Christmas Carol", üç boyutlu bir animasyon filmi. Değişmesi gerektiğini anlayan inatçı ve huysuz bir adamın hikâyesinin konu alındığı filmin başrolünde ise Jim Carrey yer alıyor.

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Romantik komedi türündeki film, yeni yıl arifesinde New York’ta yaşayan farklı karakterlerin birbirleriyle kesişme hikâyesini anlatıyor. Sevgi, umut ve fedakârlık duygularının ağır bastığı bu sıcacık filmde Robert De Niro, Halle Berry, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Sarah Jessica Parker, Josh Duhamel, Zac Efron, Ashton Kutcher, Seth Meyers ve Sofia Vergara gibi büyük yıldızlar yer alıyor. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

Biraz nostalji yapmak isteyenlere ise önerimiz Frank Capra’nın yönettiği 1946 yapımı bu fantastik komedi-dram filmi. Her izleyenin kendisini iyi hissettiği yapım, verdiği pozitif duygular nedeniyle her yılbaşı gecesi ABD televizyonlarında gösterilmektedir. Capra'ın “en sevdiğim filmim”dediği "Şahane Hayat", iflas etmiş çaresiz bir iş adamının, intiharın eşiğindeyken karşısına çıkan bir melek tarafından, kendisinin hiç yaşamamış olduğu bir dünyanın neye benzeyeceğinin gösterilmesi, bunun sonucunda da iş adamının aslında farkına varmadan dünyayı olumlu yönde değiştirecek birçok şey yapmış olduğunu anlaması, yani 'şahane bir hayat' yaşamış olduğunun farkına varması anlatılmaktadır.

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film

"Kiss Kiss Bang Bang", senaryosunu ve yönetmenliğini Shane Black’in yaptığı, başrollerinde ise Robert Downey Jr., Val Kilmer ve Michelle Monaghan’ın yer aldığı bir film. Robert Downey Jr. filmde oyuncu seçmelerinde kendini aktör olarak tanıtmak zorunda kalan bir Noel alışveriş hırsızını canlandırıyor. Burada gerçek bir dedektifle beraber alıştırmalar yapmaya başlıyor. 
İşin içine lise aşkı Harmony de girince, olaylar bir anda karışıyor ve bu tuhaf üçlü, kendilerini gerçek bir cinayet esrarının ve kovalamacalarla dolu bir maceranın ortasında buluyorlar. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan 9 film
Önceki ve Sonraki
Haberler