Wicked filminin Türkçe alt yazılı yeni fragmanı ve afişi paylaşıldı

Çok yakında sinemalarda seyirciyle buluşacak olan ve aynı ismi taşıyan ünlü müzikalin sinema uyarlaması olan ‘Wicked’ın Türkçe alt yazılı yeni fragmanı ve afişi görücüye çıktı

Wicked filminin Türkçe alt yazılı yeni fragmanı ve afişi paylaşıldı

20 yıldır sahnelerin en sevilen ve en uzun soluklu müzikallerinden biri olan ‘Wicked’, uzun zamandır beklenen beyazperde yolculuğuna yakında çıkmaya hazırlanıyor.

Oz cadılarının muhteşem hikayesi ‘Wicked’de Emmy, Grammy ve Tony ödüllü güçlü oyuncu Cynthia Erivo, sıra dışı yeşil teni nedeniyle yanlış anlaşılan ve gerçek gücünü henüz keşfetmemiş genç bir kadın olan Elphaba’yı canlandırıyor. Grammy ödüllü, albümü 2 milyondan fazla satan stüdyo sanatçısı ve küresel süperstar Ariana Grande ise filmde ayrıcalık ve hırsla bezenmiş, gerçek kalbini henüz keşfetmemiş popüler bir genç kadın olan Glinda rolünde yer alıyor.

İkili, fantastik Oz Ülkesi’ndeki Shiz Üniversitesi’nde öğrenciyken tanışır ve aralarında alışılmadık ama derin bir dostluk oluşur. Muhteşem Oz Büyücüsü ile karşılaşmalarının ardından dostlukları bir dönüm noktasına ulaşır ve hayatları çok farklı yollara sapar. Glinda’nın popülerliğe olan amansız arzusu, güç tarafından baştan çıkarılmasına neden olurken; Elphaba’nın kendine ve çevresindekilere sadık kalma kararlılığı, geleceği üzerinde beklenmedik ve şoke edici sonuçlar doğuracaktır. Oz’daki olağanüstü maceraları, sonunda İyi Glinda ve Batı’nın Kötü Cadısı olarak yazgılarını tamamlamalarını sağlayacaktır.

Filmde ayrıca Shiz Üniversitesi’nin muhteşem müdiresi Madam Morrible rolünde Oscar ödüllü Michelle Yeoh, çapkın ve gamsız prens Fiyero rolünde Jonathan Bailey yer alıyor. Tony adayı Ethan Slater fedakar bir Munchkin öğrencisi olan Boq rolünü üstleniyor. Marissa Bode ilk uzun metraj filminde Elphaba’nın en sevdiği kız kardeşi Nessarose rolünde. Popüler kültür ikonu Jeff Goldblum ise efsanevi Oz Büyücüsü’nü canlandırıyor.

Karakterler arasında Emmy adayı Bowen Yang ve Bronwyn James tarafından canlandırılan, Glinda’nın iki işbirlikçi arkadaşı Pfannee ve ShenShen ile Tony adayı Keala Settle tarafından canlandırılan ve film için yeni yaratılan bir karakter olan Bayan Coddle da yer alıyor.

Ünlü film yapımcısı Jon M. Chu tarafından yönetilen ‘Wicked’, iki bölümden oluşan sürükleyici bir kültür şöleninin ilk bölümü. ‘Wicked Bölüm İki’nin 26 Kasım 2025’te sinemalarda olması planlanıyor.

Wicked'in yapımcılığını; filmleri, televizyon programları ve sahne yapımlarıyla toplam 46 Oscar adaylığı, 58 Emmy adaylığı ve 36 Tony adaylığı bulunan Marc Platt ve Platt’in gişe rekorları kıran ‘Wicked’ müzikalinin yapımcılığını birlikte yaptığı Tony ödüllü David Stone üstleniyor. Uygulayıcı yapımcılar ise David Nicksay, Stephen Schwartz ve Jared LeBoff.

Gregory Maguire’ın çok satan romanından uyarlanan ‘Wicked’, sahne prodüksiyonunun kitap yazarı Winnie Holzman ve efsanevi Grammy ve Oscar ödüllü besteci ve söz yazarı Stephen Schwartz tarafından beyazperdeye uyarlandı. Broadway müzikalinin yapımcılığını Universal Stage Productions, Marc Platt, the Araca Group, Jon B. Platt ve David Stone üstleniyor.

 

profil
BT Ekip
17.05.2024
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog