EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı

6–16 Ekim 2022 tarihleri arasında beşinci kez festival takipçileri ile buluşacak olan 212 Photography Istanbul’un geleneksel hale gelen uluslararası fotoğraf yarışması için başvurular 23 Mayıs’ta başladı ve 16 Eylül’e kadar devam edecek

Uluslararası 212 Photography Istanbul Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı

Her yıl alanında dikkat çeken ve ufuk açan isimlerin jürisinde yer aldığı Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması için başvurular, 23 Mayıs’ta başladı. Fotoğraf etrafındaki diyaloğu çeşitlendirmeyi hedefleyen yarışma, her yaştan amatör ve profesyonel fotoğrafçının katılımına açık.

212 Photography Istanbul Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki jürisinde Unseen Amsterdam Direktörü Roderick van der Lee, fotoğrafçı Ahmet Sel, sanatçı, tasarımcı ve küratör Erik Kessels, British Journal of Photography (1854 Media) Yayın Direktörü Izabela Radwanska Zhang gibi uluslararası isimler yer alıyor.

Yarışmanın kazananını ise 5000 Euro ile ödüllendiriliyor. Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı uluslararası fotoğraf festivali olan 212 Photography Istanbul, uluslararası katılıma açık yarışması ile ulaştığı farklı seslerin ve sosyal, kültürel ve sanatsal olguların izini coğrafyadan ve önyargılardan bağımsız sürüyor.

16 Eylül’e kadar devam edecek olan başvurular ve Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması hakkında detaylara 212photographyistanbul.com adresinden ulaşılabilir.

212 Photography Istanbul, başladığı 2018 yılından bu yana fotoğraf başta olmak üzere pek çok farklı disiplinde görsel hikâye anlatımındaki metod ve yaklaşımları keşfederken, alanında öncü ve yeni sanatçıların katılımcılarla buluştuğu yenilikçi bir platform olmayı sürdürüyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler