EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Tatil için 5 film önerisi

Mert Uzbay romantik komediden maceraya tatil günlerine renk katan 5 film önerisi paylaştı...

profil
Mert Uzbay
01.01.2021
Tatil için 5 film önerisi

IMDb puanı: 7,1
Yönetmen: Susan Johnson
Oyuncular: Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish

Aşk hayatı yazdığı 5 mektuptan ibaret olan Lera Jean (Lana Condor) asla söylemeyeceği duygularını bu mektuplara aktarmıştır. Bu zamana kadar kimseye göndermediği beş mektubunu odasında bir kutu içinde güvenle sakladığını düşünen Lera Jean’in aşk hayatı bu mektupların gizemli bir kişi tarafından sahiplerine gönderilmesiyle oldukça karışık bir hal alır. Jenny Han’ın aynı isimli romanından uyarlanan romantik komedi türündeki filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Şimdilik iki film olan serinin ilgilenenler için To All the Boys: P.S. I Still Love You adında da bir devam filmi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.


IMDb puanı: 7,3
Yönetmen: Ethan & Joel Coen
Oyuncular: Tim Blake Nelson, Willie Watson, Clancy Brown

Western türünü seven izleyiciler için biçilmiş kaftan olan bu Coen kardeşler filminde izleyiciye altı farklı hikaye anlatılıyor. İlk etapta Coen kardeşlerin ilk dizisi olacak olan yapım Netflix’in haklarını satın almasıyla beraber filme dönüştü. Amerikan iç savaşının son zamanlarında yaşanan olayları ele alan dram-komedi türündeki filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.


IMDb puanı: 7,2
Yönetmen: Scott Z. Burns
Oyuncular: Adam Driver, Annette Bening, Jon Hamm

Politik gerilim türünde olan The Report, 11 Eylül saldırılarını odağına alıyor. Senatör Dianne Feinstein (Annette Bening) tarafından görevlendirilen idealist araştırmacı Daniel Jones (Adam Driver) araştırmaları sonucu Amerikan halkından saklanan gerçeklere ulaşır. Bu gerçekler sonucunda Jones bir dizi şok edici olayla karşı karşıya kalır.


IMDb puanı: 6,6
Yönetmen: Tom Harper
Oyuncular: Felicity Jones, Eddie Redmayne, Himesh Patel

Pilot Amelia Wren (Felicity Jones) ve bilim insanı James Glashier (Eddie Redmayne) 1862 yılında daha önce kimsenin yapmayı cesaret edemediği bir keşif yapmaya karar verir. Balonla daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmayı deneyen ikili gökyüzünde keşifler yaparken, atmosferin en yüksek noktasına ulaştıklarında bu keyifli keşif bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür. Macera ve dramı aynı potada eriten filmi Amazon Prime Video üzerinden izleyebilirsiniz.


IMDb puanı: 8,0
Yönetmen: Stephen Chobsky
Oyuncular: Jula Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay

Yüzünde ciddi bir deformasyon olan Agguie Pullman (Jacob Tremblay) hayatında ilk defa diğer çocuklarla aynı okula gider. Auggie diğer çocuklara aslında sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışırken ortaya inanılmaz derecede ilham verici ve iç açıcı bir hikaye ortaya çıkar. Güzelliğin ve karakterin aslında derinin altında yattığını vurgulayan film izleyiciye gerçekten mükemmel bir hikaye anlatıyor. Başrollerinde Julia Roberts ve Owen Wilson gibi yıldızları barından film hoşgörüsüzlüğün ve kötülüğün ayyuka çıktığı şu günlerde umudunu tazelemek isteyenler için izlemesi oldukça keyif verecek bir yapım. Wonder filmini BluTv üzerinden izleyebilirsiniz. 

Bonus: 2020'de çok konuşulan 20 film

Önceki ve Sonraki
Haberler