EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Virgil Abloh imzalı 200 adet Louis Vuitton-Nike Air Force 1 ayakkabı açık artırmaya çıkıyor

Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 Erkek Koleksiyonu için Virgil Abloh tarafından yaratılan 200 çift özel edisyon Louis Vuitton-Nike Air Force 1 spor ayakkabı, dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s tarafından açık artırmaya çıkarıyor. Satışlardan elde edilecek gelir, Virgil AblohTM Post-Modern burs fonuna bağışlanacak

Virgil Abloh imzalı 200 adet Louis Vuitton-Nike Air Force 1 ayakkabı açık artırmaya çıkıyor

Louis Vuitton, dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s iş birliği yaparak Virgil Abloh imzalı 200 özel üretim Louis Vuitton- Nike Air Force 1 spor ayakkabı ile birlikte Louis Vuitton çantasını açık artırmaya çıkarıyor. Açık artırmadan elde edilecek gelir, Virgil Abloh’nun arzu ettiği gibi, Virgil AblohTM Post-Modern burs fonuna bağışlanacak.

Açık artırma; Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 Erkek Koleksiyonu için Virgil Abloh tarafından yaratılan 200 çift özel edisyon Louis Vuitton-Nike Air Force 1 spor ayakkabı içeriyor. Louis Vuitton Erkek Koleksiyonları Artistik Direktörü olan Abloh, 28 Kasım 2021’de vefat etmeden önce, müzayedenin ve bağlantılı etkinliklerle ilgili görüşmelerin ilk aşamalarında yer almıştı.

Açık artırma, 26 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Sothebys.com/NikexLV platformunda online olakrak, Abloh’nun ailesi ile birlikte gerçekleştirilecek.

Açık artırmada 200 ayakkabı, çeşitli numaralarda 2.000 dolarlık açılış fiyatıyla satışa sunulacak. Her çift, Louis Vuitton İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonunda sunulan Louis Vuitton Pilot Case çanta ile birlikte açık artırmaya çıkacak.

Sotheby’s en nadide ve en çok arzu edilen spor ayakkabıları açık artırmada satma konusunda uzun süredir devam eden bir geçmişe sahip olup bir çift spor ayakkabı için dünya açık artırma rekorunu elinde bulunduruyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler