EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Online etkinlik ajandası ( 4-10 Ocak )

2021'in ilk günlerini birbirinden etkileyici tiyatro oyunları ve sergiler ile karşılıyoruz. Haftanın online etkinliklerini bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
04.01.2021
Online etkinlik ajandası ( 4-10 Ocak )

Akbank ana sponsorluğunda gerçekleşen Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılan ön izlemenin ardından 21 Aralık'tan beri izlemeye açık. 6 Ocak'ta son bulan Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alıyor; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz... Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.


2015 yılının Aralık ayında oyuncu ve yönetmen Mark Levitas ve dramaturg-yazar Ceren Ercan tarafından, sahne sanatları alanında çağdaş içerik ve biçimlere odaklanmak üzere kurulmuş bir tiyatro topluluğu olan Platform Tiyatro'nun YouTube kanalında ücretsiz bir şekilde izleyebileceğiniz iki kısa oyun bulunuyor. Çağdaş Alman tiyatrosunun önemli yazarlarından Roland Schimmelpfennig’in pandemi sürecinin başında kaleme aldığı ve gelecek günlerin öngörüsünü içeren “Şov Devam Edemez” i Alican Yücesoy'un, Wolfram Lotz’un pandemi sürecinde yazdığı “Olanaksız Tiyatro” yu ise Elif Ürse'nin performansları ile izleyebilirsiniz. 


Storytel üzerinde yer alan Podacto platformunda ünlü isimler tarafından seslendirilen tam 50 çağdaş tiyatro oyunu sizleri bekliyor. Yerli ve yabancı yazarlardan sevilen oyuncular tarafından seslendirilen bu oyunları mutlaka takip edin!


Sabancı Müzesi'nin web sitesi üzerinden Bizantion'dan İstanbul'a Bir Başkentin 8 Bin Yılı, Miró, Dali, Monet ve Picasso sergilerini takip edebilirsiniz.

Bonus: Ocak'ta ne izleyeceğiz?


Önceki ve Sonraki
Haberler