EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix'te en çok izlenen 10 dizi

Netflix üzerinden 2018 yılında ABD'de en çok izlenen diziler açıklandı. Büyük çoğunluğu uzun yıllardır yayında olan diziler arasında yalnızca ikisi Netflix yapımı... İşte geçtiğimiz yıl Netflix'te en çok izlenen 10 dizi!

profil
BT Ekip
25.04.2019
Netflix'te en çok izlenen 10 dizi

Listenin en başında 2005-2013 yılları arasında NBC’de yayınlanan The Office yer alıyor. Üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen dizi 2018’de de Netflix üzerinde en çok izlenen yapım oldu. BBC uyarlaması bir Amerikan sitcom’u olan The Office çalışma hayatını ironik bir şekilde ele alıyor. Dizi Steve Carrel’ın canlandırdığı Michael Scott karakteri ile hafızalara kazındı.    


Yılların eskitemediği televizyon fenomeni Friends 2018’e de damga vurdu. 1994-2004 yılları arasında yayınlanan komedi dizisi bir grup arkadaşın hayatı ve aşkları ekseninde ilerliyor. Jennifer Aniston’ın Hollywood’da romantik komedi kraliçesine dönüşmesine yol açan yapım her kuşaktan izleyicinin halen favorisi...


Amerikan televizyonlarının hit dizisi Grey’s Anatomy 2018’de 15. sezon onayını alarak rekor kırdı. Amerikan televizyon tarihinin NCIS’ten sonra, ikinci en uzun soluklu dizisi unvanını kazanan yapım yalnızca bir hastane dizisi değil aynı zamanda temposunu halen koruyan heyecan verici bir öykü.


17. sezon hazırlıkları devam eden NCIS ‘dünyanın en çok izlenen dizisi’ ünvanını taşıyor. 2003 yılından beri izleyicinin kalbinde taht kuran NCIS 200’den fazla ülkede yayınlandı. Açılımı Deniz Kuvvetleri Kriminal Araştırma Servisi olan dizi dram, suç, aksiyon ve mizahın bir arada dengeli bir şekilde kullanıldığı bir yapım.


Adı gibi doğaüstü bir dünyayı konu alan dizi 15.  sezonunda. Annelerini bilinmeyen bir yaratığın öldürmesi sonucu babalarıyla beraber doğaüstü yaratık avcılığına başlayan kardeşlerin öyküsünü konu alan yapımın dünya çapında çok ciddi bir hayran kitlesi bulunuyor.


2005’ten beri yayında olan Criminal Minds 15. sezon onayını alan yapımlardan. Ancak bu sezon kült polisiye dizisinin son sezonu olacak. Henüz işlenmemiş suçların peşine düşen özel bir ekibin ekseninde ilerleyen dizi, suç potansiyeli olan zihinleri mercek altına alıyor.


Altı çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher ailesini konu alan yapım ABD’de 2011 yılından beri yayında. Türkiye’de ‘Bizim Hikaye’ adıyla uyarlanan dizi alkolik bir baba ve fedakar bir ablanın ekseninde ilerleyen trajikomik bir dizi.


7. sezonunu kutlayan Emmy ödüllü dizi, seçkin bir New Yorklu’nun geçmişte işlediği bir suç sebebiyle hapse girmesini konu alıyor. Komedi drama türündeki yapım ‘My Year In a Women’s Prison’ adlı anı romandan uyarlanan bir dizi.


2009 yılında yayına başlayan komedi türündeki dizi,  Amerika’nın Pawnee şehrinde hizmet vermekte olan Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü‘nde yaşananları konu alıyor. Yapımcılığını The Office ekibinin üstlendiği dizi anlatım olarak da bu yapım ile benzerlikler taşıyor.


2017 yapımı olan Ozark, listenin en yeni yapımı. Chicago’da yaşayan sıradan bir ailenin, Meksika'nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinden kaçışını konu alan dizi son yılların en sürükleyici senaryolarından birine sahip.Şimdiden bir  televizyon fenomeni olma yolunda ilerleyen Ozark IMDb’de Game of Thrones’tan hemen sonra en popüler ikinci yapım.


Önceki ve Sonraki
Haberler