EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix filmi ‘Sen Büyümeye Bak’a ön bakış

2022 yapımı ‘Sen Yaşamaya Bak’ filminin hikayesi, bugün Netflix’te seyirciyle buluşan ‘Sen Büyümeye Bak’ ile devam ediyor. Senaryosunu Hakan Bonomo’nun yazdığı, Ketche’nin yönettiği ‘Sen Büyümeye Bak’ta, ilk filmde de yer alan Kaan Urgancıoğlu ve Mert Ege Ak’a Melisa Aslı Pamuk eşlik ediyor

profil
BT Ekip
23.05.2024
Netflix filmi ‘Sen Büyümeye Bak’a ön bakış

Netflix’in 2022 yılında seyirciyle buluşturduğu, Aslı Enver ile Kaan Urgancıoğlu’nun başrollerini paylaştığı ‘Sen Yaşamaya Bak’ beğeniyle izlenen yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Şimdi hikaye, bugün yine Netflix’te yayına giren ‘Sen Büyümeye Bak’ ile devam ediyor.  

‘Sen Yaşamaya Bak’ta olduğu gibi Ketche’nin yönettiği ‘Sen Büyümeye Bak’ın başrolünde Kaan Urgancıoğlu’na bu kez güzel oyuncu Melisa Aslı Pamuk eşlik ediyor. Küçük oyuncu Mert Ege Ak da yine ilk filmde olduğu gibi burada da seyircinin karşısında.

‘Sen Büyümeye Bak’ta Kaan Urgancıoğlu’nun canlandırdığı Fırat ve Mert Ege Ak’ın oynadığı Can, ilk filmde Aslı Enver’in hayat verdiği Melisa’yı kaybetmelerinin ardından kendilerine küçük bir dünya kurmaya çalışıyor ve Melisa’yı asla unutmayacaklarına yemin ediyorlar. Her ikisi de yaşadıkları acıyla farklı şekilde baş etmeye çalışıyor; Fırat bir yandan oğluna iyi bir baba olmaya çalışırken, bir yandan da teselliyi alkolde arıyor. Can ise annesini yeniden görmek ve onu sevdiğini söyleyebilmek için bir zaman makinesi icat etmeye çalışıyor. Zorluklarla geçen bir yılın ardından Fırat, tekrar aşkı bulmasına yol açan tesadüfler yaşıyor ve ikilinin hayatına Melisa Aslı Pamuk’un canlandırdığı Sezen giriyor. Film ilerledikçe, Sezen'in baba oğlu yavaş yavaş iyileştirmeye başladığını görüyoruz.

1 saat 39 dakikalık, senaryosunu Hakan Bonomo’nun yazdığı film, aslında çok rahat seyirciyi elinde mendille göz yaşı döktürtecek şekilde ilerleyebilecekken senarist ve yönetmen bu kolay yolu tercih etmemiş ve bir çocuğun kaybettiği annesini, bir erkeğin yasını tuttuğu sevgilisini özlemesini duygu sömürüsüne gitmeden yansıtmayı başarmış. Görsel olarak etkileyici kareler içeren, akran zorbalığına dikkat çeken ‘Sen Büyümeye Bak’ın, duygusal filmleri sevenleri tatmin edeceği kesin. Söylemeden geçmeyelim filmi izlemek için ‘Sen Yaşamaya Bak’ı izlemiş olmanız şart değil; hikaye, öncesini bilmeseniz de hemen sizi içine alıyor ve tüm detayları aktarmayı başarıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog