EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Kahkaha garantili 5 film

Moral bulmak isteyenler için yerli ve yabancı yapımlar arasından en sevilen beş komedi filmini bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
11.07.2020
Kahkaha garantili 5 film

Yönetmen: Ali Atay
Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak

Restaurant işleten sıradan insanlar olarak tanınan Mermer Ailesi, aslında nesillerdir uluslararası bir örgüte çalışmaktadır. Profesyonel kiralık katil olan aile açığa çıkar ve bu dev örgütten kaçmaya çalışır. Son yılların en çok sevilen yerli komedi filmlerinden biri...


Yönetmen: Todd Phillips
Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis

Dört arkadaş bekarlığa veda partisi için Las Vegas'a gider. Ertesi sabah uyandıklarında damat ortalıkta yoktur, otel odasında ise bir bebek ve kaplan vardır. Bir önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamayan arkadaşlar damadı bulmalı ve düğüne yetişmelidir. 


Yönetmen: Jay Roach
Oyuncular: Ben Stiller, Robert De Niro, Teri Polo 

Robert de Niro'ya Altın Küre adaylığı ve Ben Stiller'a ise Amerikan Komedi Ödülleri'nde ödül getiren film 2000'li yılların en başarılı komedi yapımlarından. Erkek bir hemşire olan Greg Focker, kız arkadaşının ailesi ile tanışır. Müstakbel kayınpederi Greg'i oldukça zorlayacaktır. 


Yönetmen: Ozan Açıktan
Oyuncular: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Gülse Birsel, Fatih Artman, Su Kutlu, Devin Özgür Çınar. 

Gülse Birsel'in kaleme aldığı yapım, son dönemin yerli komedi filmleri arasında öne çıkıyor. 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz tesadüf sonucu tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı zengin bir ailenin oğlu olan sevgilisine evlenme teklifi alır. Bu sırada evsiz kalan Fikret ile Solmaz komşu olmuştur ve Fikret bir anda kendini bu ailenin babası konumunda bulur.


Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper 

Jim Carrey'nin en başarılı performanslarından biri olan filmde, hayır demeye alışmış Carl Allen’ın katıldığı bir kişisel gelişim programı sonucunda her şeye evet demeye başlamasıyla gerçekleşen olayları izliyoruz. 

Bonus: En sevilen 5 yaz filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler