EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

İyi hissettiren 5 aile filmi

Yol, arkadaşlık ya da keşif... Konuları farklı olsa da ailece izleyebileceğiniz ve iyi hissettiren 5 film sizi bekliyor. Mer Uzbay hazırladı.

profil
Mert Uzbay
20.11.2020
İyi hissettiren 5 aile filmi

Yönetmen: Chiwetel Ejiofor

Oyuncular: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor

IMDb:7,6

Gerçek bir hayat hikayesini anlatan Rüzgarı Dizginleyen Çocuk, 13 yaşındaki William Kamkwamba’nın (Maxwell Simba) fen bilgisi kitabından esinlenerek yaşadığı köyü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgar türbini inşa etmesini konu alıyor. İçinizi ısıtacak bu filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.


Yönetmen: John Lee

Oyuncular: Paul Reubens, Joe Manganiello, Jessica Pohly

IMdb: 6,1

Gündelik alışkanlıklarından kurtulup, hayatı yaşamanın zamanı geldiğini düşünen Pee-Wee (Pau Reubens) macera dolu yolculuğuna izleyiciyi de davet ediyor. Temposu yer yer düşük olsa da Pee-Wee’nin Muhteşem Tatili izleyiciye aile boyu eğlence vaad ediyor. Pee-Wee’nin gizemli bir yabancıya (Joe Manganiello) rastlayıp ona kaderini giden yolu göstermesini konu alan filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.


Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular (Seslendirenler): Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin

IMDb:7,2

Western filmleri seviyorsunuz fakat aileniz bunu sıkıcı mı buluyor? Western’i eğlenceli hale getiren animasyon film Rango ile ailenize bu türe tekrar bir şans vermelerini isteyebilirsiniz! Sahibinin arabasından düşen Rango (Johnny Depp) soluğu Dirt adlı bir kasabada alır. Rango’nun kasaba halkına uyum sağlamasını ve kasabanın şerifi seçilme hikayesini Amazon Prime Video üzerinden izleyebilirsiniz.


Yönetmen: Bert&Bertie

Oyuncular: Viola Davis, Mckenna Grace, Jim Gaffigan

IMDb: 6,9

1977 yılında geçen film tek hayali uzaya gitmek olan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Christmas Flint ( Mckenna Grace) NASA’nın uzaya gitme ödüllü bir yarışma düzenlediğini öğrenince elinden gelen her şeyi yapmaya koyuluyor ve ortaya oldukça eğlenceli ve komik bir tempoda ilerleyen bir hikaye çıkıyor. Troop Zero filmini Amazon Prime Video üzerinden izleyebilirsiniz.


Yönetmen: Fatih Akın

Oyuncular: Tristan Göbel, Aniya Wendel, Justina Humpf, Paul Busche

IMDb:7,0

Alman yazar Wolfgang Hernndofs’un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla satan romanından beyazperdeye uyarlanan Goodbye Berlin zengin ama aile bağları çok güçlü olmayan bir ailede büyüyen Maik’in (Tristan Göbbel) macera dolu hikayesini anlatıyor. Ailesiyle tatile çıkma hayalleri kuran Maik’in annesi rehabilitasyon merkezine yatırılıp babasının da iş bahanesini öne sürerek ortadan kaybolması sonucu evde tek başına kalan Maik zamanını evde dinlenerek geçirmeye başlar. Bir gün okul arkadaşının kapıya arabasıyla gelmesiyle Berlin’i terkedip bir maceraya atılmaya karar verirler. Usta yönetmen Fatih Akın’ın imzasını taşıyan Goodbye Berlin’i BluTV üzerinden izleyebilirsiniz.

Bonus: İyi hissettiren 5 film


Önceki ve Sonraki
Haberler