EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Bir yanda 15. İstanbul Bienali diğer yanda Contemporary Istanbul, bu hafta sonu sanat dolu 2 gün İstanbulluları bekliyor. Sizler için kaçırmamanız gereken etkinlikleri derledik.

profil
BT Ekip
16.09.2017
İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Contemporary Istanbul (CI) 12. yılında çağdaş sanatın en iyi örneklerini İstanbul’da bir araya getiriyor. 14 - 17 Eylül 2017 tarihleri arasındaki etkinliğe katılan 42’si yabancı, toplam 73 galeri ile yaklaşık 1.500 sanat eseri sanatseverler ile buluşacak.

Yer: Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Müzenin iç ve dış mekanlarında sergilenecek olan Çinli sanatçı Ai Weiwei’in geniş bir sergisine ev sahipliği yapıyor. . 12 Eylül 2017 - 28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sergide sanatçının çalışmalarından geniş bir seçkiyle birlikte yeni işleri de sunulacak. Ai Weiwei’in porselen çalışmalarına odaklanan serginin anlatısı, sanatçının hem hayat hikâyesinin, hem de onun el sanatları geleneğine ve sanat tarihine yaklaşımının izlerini taşıyacak. 

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Arter'de 12 Eylül – 24 Aralık 2017 tarihleri arasında CANAN'ın "Kaf Dağı'nın Ardında" başlıklı sergisi yer alacak. Arter'in tüm katlarına yayılan ve sanatçının pratiğine kapsamlı bir bakış niteliğini taşıyan "Kaf Dağı'nın Ardında" sergisinin küratörlüğünü Nazlı Gürlek üstleniyor. "Kaf Dağı'nın Ardında", CANAN'ın bu sergi için ürettiği yeni yapıtlarla bazıları daha önce hiç sergilenmemiş erken dönem eserlerini bir araya getirecek

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Müze Amerikalı sanatçı, küratör, yazar ve eğitimci olan Diana Thater’ın kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

İki alan 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Bienalde bu yıl iyi bir komşu teması çerçevesinde 32 ülkeden 56 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işleri yer alacak. 

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu

Türkiye’de mimar ve işveren müzakerelerinin üretimlere etkisini, bir dizi nitelikli yapının gelişim süreçleri eşliğinde inceleyen "İşveren Sergisi" 26 Kasım'a kadar SALT Galata'da olacak.

İstanbul'da sanat dolu bir hafta sonu
Önceki ve Sonraki
Haberler