EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

‘Işıkyılı’nın resmi fragmanı ve afişi yayınlandı

Animasyon severlerin merakla beklediği, 17 Haziran’da seyirciyle buluşacak olan ‘Işıkyılı’ filminin resmi fragmanı ve afişi yayınlandı. ‘Buzz’ karakterini Chris Evans’ın seslendirdiği, Angus MacLane’in yönettiği Disney ve Pixar’ın ortak yapımı filmin müziklerini ise bol ödüllü besteci Michael Giacchino yapıyor

‘Işıkyılı’nın resmi fragmanı ve afişi yayınlandı

Disney ve Pixar’ın 17 Haziran’da vizyona girecek filmi ‘Işıkyılı’nın aksiyon dolu yeni resmi fragmanı ve afişi görücüye çıktı. Bilim kurgu, aksiyon ve maceranın harmanlandığı film; unutulmaz oyuncağa ilham veren kahramanın yani ‘Buzz Işıkyılı’nın hikayesini anlatıyor ve seyirciyi, nesiller boyu geniş bir hayran kitlesine sahip olacak olan efsanevi ‘Uzay Koruyucusu’ ile tanıştırıyor.

Filmde ‘Buzz’ karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor. Evans, bu deneyimini şöyle anlatıyor: “Herkes ‘Bir hayalin gerçekleşmesi’ ifadesini çok fazla kullanır, ancak hayatım boyunca hiç bu kadar içten kullanmamıştım bu sözü. Beni tanıyan herkes, animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. Pixar ailesinin bir parçası olduğuma ve hikaye anlatış biçimleri kimseye benzemeyen gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek sihirden başka bir şey değil. Her gün kendimi çimdikliyorum.”

‘Işıkyılı’ filminin yönetmen koltuğunda; ödüllü yönetmen, tecrübeli Pixar animatörü ve 2016 yapımı ‘Kayıp Balık Dori’ filminin ortak yönetmenliğini yapan Angus MacLane oturuyor. Filmin müziklerini ise, bu yıl vizyona girecek olan ‘The Batman’ filminin yanı sıra ‘Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’un müziklerini de hazırlayan ödüllü besteci Michael Giacchino yapıyor. Giacchino’nun Pixar ile uzun bir geçmişi var; ‘Yukarı Bak’ filmindeki orijinal müzikle Oscar, Altın Küre ve Grammy kazanan usta müzisyenin diğer Pixar işleri arasında ‘İnanılmaz Aile’, ‘Ratatuy’, ‘Arabalar 2’, ‘Ters Yüz’, ‘Coco( ve ‘İnanılmaz Aile 2’ yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler