EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Indiana Jones, beyazperdeye Hamilton Boulton saatiyle dönüyor

Hamilton saatlerinin 1940'lardan kalma ikonik modeli Boulton, 30 Haziran'da ‘Indiana Jones ve Kader Kadranı’ filmiyle beyazperdeye dönecek olan Harrison Ford'un canlandırdığı Indiana Jones karakterinin bileğinde yer alıyor

 Indiana Jones, beyazperdeye Hamilton Boulton saatiyle dönüyor

Efsanevi kahraman arkeolog Indiana Jones, ikonik serinin son filmi ‘Indiana Jones ve Kader Kadranı’ ile 30 Haziran'da beyazperdeye geri dönüyor. Indiana Jones, dönüş filminde bileğine Hamilton'ın 1940'lardan kalma ikonik saati Boulton'u takıyor.

Hamilton saatleri ve Hollywood filmleri, 90 yıldan uzun süredir ayrılmaz bir ikilidir. Hamilton saatleri, yıllardan beri önemli karakterlerin bileklerinde yer alarak, olay örgüsünün mekaniğine ve kahramanlarına özgünlük kattı. Hamilton bir kez daha kendisini, sinemanın en büyük maceracılarından birinin bileğinde buluyor. Hamilton, saatlerinin Joanna Johnston tarafından tasarlanan kostümlerin zaman dilimi ile sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasını sağlamak için, ‘Indiana Jones ve Kader Kadranı’ filminin sahne ekibinden Ben Wilkinson ile yakın iş birliği içinde çalıştı.

Hamilton Boulton, Indiana Jones karakterinin özünü, kırbacı ve fötr şapkasıyla birlikte mükemmel bir şekilde yansıtıyor. İnce zekası ve keşfetmeye olan açlığıyla Indiana Jones, tehlikelerden tam zamanında kaçma yeteneğiyle tanınıyor. Indiana Jones ve Kader Kadranı'nda Hamilton Boulton, profesöre eşlik ediyor ve yeni maceralara atılırken, kaçışlarını zamanlıyor. Jones'un sadık arkadaşı Renaldo'nun bileğinde ise, özel Khaki Navy Scuba yer alıyor. Her iki Hamilton saat de başlı başına birer film yıldızı özelliği taşıyor.

İlk olarak 1940'larda dünyaya sunulan Hamilton Boulton, American Classic koleksiyonunun en tipik saatlerinden biri. Birkaç kez yeniden tasarlanan Boulton, kendine özgü dışbükey kasası korunarak modernize edildi ve Art Deco estetiğini günümüz dünyasına taşıdı. Küçük saniye alt kadranı ve ikonik serif tarzı rakamlara sahip beyaz kadranı ile bu klasik saat, uzun yıllara dayanan Hamilton mirasını ve İsviçre saat yapım endüstrisinin ileri teknoloji hassasiyetini bir araya getiriyor. Hamilton'ın saatçilik mirasının temel taşlarından biri olan Boulton, beyazperdenin spot ışıklarını da hak ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi