EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülleri’ne aday

Haluk Bilginer 'Şahsiyet' dizisindeki performansı ile 25 Kasım'da verilecek Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildi.

profil
BT Ekip
19.09.2019
Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülleri’ne aday

21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın yer aldığı listede Haluk Bilginer, yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği “Şahsiyet” dizisindeki Agâh Beyoğlu karakteriyle “en iyi erkek oyuncu” dalında aday gösterildi.

Bu yıl Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İsrail, Hollanda, Portekiz, Katar, Singapur, Güney Afrika, Güney kore, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD yapımlarının yer aldığı liste çokkültürlü yapısıyla dikkat çekiyor. 

‘Şahsiyet’ hakkında:

Başrollerini Haluk Bilginer ve Cansu Dere'nin paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Nemili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk ve Ayhan Kavas yer aldı. Yönetmenliğini Onur Saylak'ın, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Hakan Günday imzalı.

İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan emekli katip memuru Agâh, kendisine Alzheimer başlangıcı teşhisi konmasının ardından yıllar öncesine dayanan bir vicdan azabının etkisiyle planladığı cinayetleri hayata geçirmeye başlar. Böylece cinayet büro amirliğinin tek kadın polisi olan Nevra'nın da hayatı değişecektir. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler