EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haluk Bilginer Emmy Ödülü'nün sahibi oldu

Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

profil
BT Ekip
26.11.2019
Haluk Bilginer Emmy Ödülü'nün sahibi oldu

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu seçildi. 21 ülkeden 11 kategoride 44 aday arasından seçilen Haluk Bilginer hislerini şu sözlerle açıkladı: "Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum".

‘Şahsiyet’ hakkında:

Başrollerini Haluk Bilginer ve Cansu Dere'nin paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Nemili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk ve Ayhan Kavas yer aldı. Yönetmenliğini Onur Saylak'ın, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Hakan Günday imzalı.

İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan emekli katip memuru Agâh, kendisine Alzheimer başlangıcı teşhisi konmasının ardından yıllar öncesine dayanan bir vicdan azabının etkisiyle planladığı cinayetleri hayata geçirmeye başlar. Böylece cinayet büro amirliğinin tek kadın polisi olan Nevra'nın da hayatı değişecektir. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler