EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online etkinlik ajandası (22-29 Haziran)

Yaz günleri özel performanslar, sergiler ve festivaller ile renklenmeye devam ediyor. Haftanın online etkinlik ajandasına mutlaka göz atın...

profil
BT Ekip
22.06.2020
Haftanın online etkinlik ajandası (22-29 Haziran)

FENDI, müzik enstitüsü Accademia di Santa Cecilia (1585) işbirliği ile 20 Haziran'da FENDI’nın Roma’daki pitoresk merkezi Palazzo della Civiltà Italiana'da özel bir konser yayını veriyor. ANIMA MUNDI isimli proje, evrensel, zamansız ve umut verici bir mesaj iletmeyi amaçlıyor. Bu eşsiz etkinlik, Accademia Nazionale di Santa Cecilia Orkestrası ve yıldız kemancı Anna Tifu tarafından Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim eserinden 'Yaz' performansı ile taçlanıyor. Aylar süren zorunlu izolasyon sonrasında birlikte müziğin gücü ve yaz mevsimi bu sayede kutlanıyor. Anna Tifu üç farklı FENDI Couture görünümü ile karşımıza çıkarken, FENDI, birçok değeri paylaştığı ikonik bir kurumla işbirliği yaparak Roma şehrini ve sanatı desteklemeye devam ediyor.  Buradan izleyebilirsiniz. 


WOW Vakfı, Covid-19'un getirdiği ve şiddetlendirdiği ayrılık, yoksunluk ve eşitsizliğe yanıt olarak dünya çapında kadın ve kızlara odaklanan ilk dijital festival WOW Global 24'ü duyuruyor. 27 ve 28 Haziran tarihlerinde, Birleşik Krallık merkezli WOW Vakfı önderliğinde 24 saat boyunca tüm saat dilimlerinde düzenlenecek festival, Türkiye, ABD, Pakistan, Ürdün, Nijerya, Birleşik Krallık, Brezilya, Avustralya ve Hindistan’dan ekiplerin kürasyonuyla hayata geçiriliyor. İki gün boyunca thewowfoundation.com web sitesi üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek WOW Global 24’te, 27 Haziran Cumartesi günü 18.00-20.00 saat aralığında ise Türkiye’den alanında uzman kültür-sanat profesyonelleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan uzmanlar, performanstan söyleşiye filmden tiyatroya uzanan birçok içerikle dahil olacak.

Festival kapsamında Türkiye’ye ayrılan iki saatlik bölüm, şarkıcı Gaye Su Akyol’un açılış videosuyla başlayacak. Programa katkı sağlayan kurum ve kişiler; Barış İçin Müzik Orkestrası, #Susmabitsin platformu, BGST Tiyatro ve Kardeş Türküler, Havle Derneği, şef Takuhi Tovmasyan, gazeteci Pınar Öğünç, Sabancı Vakfı, Hrant Dink Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İKSV, SES Eşitlik Adalet Kadın Platformu, Engelli Kadın Derneği’ni temsilen klinik psikolog Beyza Ünal ve Erişilebilir Her Şey inisiyatifi olacak. Türkiye’ye ayrılan bölüm, şarkıcı Kalben’in Dünya Kadınları Festivali’ne özel mesajı ile son bulacak.


Online Career Summit, öğrencilerden ve şirketlerden gelen yoğun talep üzerine 7. defa düzenleniyor. Pandemi gündeminin yarattığı belirsizlik ortamında öğrencilere gelecek konusunda güven aşılamak amacıyla şirketleri öğrencilerle buluşturan Online Career Summit etkinliklerinin 7’ncisi 26 Haziran’da gerçekleşecek. 3İK İnsan Kaynakları İletişim ve Etkinlik Ajansı’nın gerçekleştirdiği etkinliklerde bugüne kadar 27 farklı şirket 23 binin üzerinde öğrenciyle buluştu ve gençlerin en çok merak ettiği sorular canlı yayında yanıt buldu. Çevrimiçi kariyer zirvesinde öğrenciler, herhangi bir başvuru yapmadan ve ücretsiz olarak ülkenin önde gelen şirketlerindeki yöneticilerle tanışma ve kendi sorularına canlı yayında yanıt bulma fırsatı yakalıyor. 

Ayrıntılı bilgi ve etkinliği izlemek için 3ik.org/ooc adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yapı Kredi Kültür Sanat, Mayıs - Ağustos 2019 tarihleri arasında Beyoğlu’ndaki binasında ev sahipliği yaptığı Turhan Selçuk Retrospektifi sergisini dijitale taşıdı. Türk karikatür sanatının önemli ismi Turhan Selçuk’un, 1940’larda başlayıp 2000’li yıllara devam eden, yetmiş yıllık sanat yaşamının fark yaratan çizgilerini bir araya getiren sergiyi 3D sanal sergi turuyla buradan gezebilirsiniz.


İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Bursiyer Konuşmaları’nın üçüncüsünde, siyaset bilimi doktora adayı Mine Yıldırım’ı konuk ediyor. Yirminci yüzyıl başında İstanbul’da gerçekleşen köpek itlafının bütün bir yüzyıla yayılan kesintili etkilerinin ve bu konuda cereyan eden çatışmaların mercek altına alınacağı konuşma, 25 Haziran Perşembe günü saat 18.00'de Zoom uygulaması üzerinden izlenebilir.

Etkinlik dili Türkçe’dir. Katılımcı sayısı sınırlıdır. Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe İstanbul Araştırmaları Enstitüsü web sitesindeki rezervasyon formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler