EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Haftanın online etkinlik ajandası ( 15- 21 Şubat )

Bu hafta da tiyatrodan sinemaya, çağdaş sanattan edebiyata pek çok güncel etkinliğe online ve ücretsiz erişim sağlayabiliyoruz. Haftanın online etkinliklerini bir araya getirdik...

profil
BT Ekip
16.02.2021
Haftanın online etkinlik ajandası ( 15- 21 Şubat )

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Dijital Sahne”nin bu haftaki gösteriminde William Shakespeare’in zamansız ve mekansız komedi başyapıtlarından “Hırçın Kız” seyirciyle buluşuyor. Günümüz tiyatro sahnesinin en cesur ve özgün rejilerinde imzası bulunan İbrahim Çiçek’in uyarlaması ve yönetmenliğinde, tiyatronun kültleşmiş eserlerinden bölümleri modern bir görsel hikaye anlatıcılığıyla birleştirerek dijital dünyaya taşıyan “Dijital Sahne” seyirciye yeni nesil bir tiyatro izleme deneyimi sunuyor.

“Hırçın Kız”ı daha önce deneyimlemediğiniz dijital formatta, Birce Akalay ve Serkan Altunorak’ın büyüleyici performansı ile 18 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.


19 Şubat Cuma akşamı saat 21.15’te ise Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen ‘Güle Güle Diva!’ DasDas Online’da perdelerini açacak. Firuze Engin’in yazıp yönettiği, başarılı oyuncu Selen Uçer’in tek kişilik performansı ile övgü dolu yorumlar aldığı ‘Güle Güle Diva!’ şöhretinin zirvesindeyken beklenmedik bir kararla inzivaya çekilen bir divanın yıllar sonraki dönüşünün hikayesini konu alıyor. Merakla beklenen ilk konserin hüzünlü ve komik bir öyküye dönüştüğü oyunda seyirciler birçok duyguyu aynı anda yaşayacak.


Borusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere dopdolu bir program hazırladı. 18 Şubat Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te Stanislav Kochanovsky yönetimiyle canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Patrick Hahn’ın yönettiği, “Kahramanın Yolculuğu” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.


Sekiz yıl aranın ardından kaleme aldığı yeni romanı “Empedokles’in Dostları” ile okurların karşısına çıkan dünyaca ünlü yazar Amin Maalouf, D&R canlı yayınında başarılı sunucu Cansu Canan Özgen ile sohbet ediyor. Maalouf’un yeni kitabı “Empedokles’in Dostları” ile ilgili merak edilenleri yanıtlayacağı canlı yayın, 19 Şubat Cuma günü saat 20.00’da @dr_dunyasi Instagram hesabından yayınlanacak.


“Vintage” ilham ile majör bir modern yaklaşımı bir araya getiren Dior-ID sneaker’lar, her görünüme çağdaş bir yorum katıyor. Kusursuz bir işçilikle vücut bulan modeller, Maison’un İtalya Veneto’daki atölyelerinde tasarlanıyor. Atölyedeki hünerli eller, virtüöz hassasiyetiyle çalışarak yumuşattıkları dana derisini kauçuk kaplamayla kombinliyor. Detay sanatını kutlayan, “Dior-ID” yazısının altın rengiyle işlendiği sneaker’ların; topuk, dil ve yan kısmındaki çizgilerin dikiş ipleriyle uyumlu olduğu lacivert “nude”, yeşil ve kırmızı renk alternatifleri bulunuyor. Dior-ID'nin tasarım aşamasını izlemek için tıklayın .


Önceki ve Sonraki
Haberler